Paweł Jędrzejek i Wiktor Ondycz medalistami „MIĘDZYNARODOWEGO Turnieju Miast Partnerskich”

   W dniach 14-15.06.2023r. nowosądecki stadion MOS-u był miejscem rywalizacji lekkoatletycznej w ramach „Międzynarodowego Turnieju Miast Partnerskich”. W zawodach udział wzięło 140 osób z 4 miejscowości: Stara Lubownia (Słowacja), Vsetin (Czechy), Połaniec i Nowy Sącz (Polska). Międzyszkolny Ośrodek Sportowy już wcześniej wysłał powołania do szkół podstawowych do najlepszych sportowców którzy mieli stworzyć reprezentację Nowego Sącza. W tym gronie znalazły się 3 osoby z naszej SP21. Byli to mistrzowie: w biegu ma 1000m. – Paweł Jędrzejek, w pchnięciu kulą – Wiktor Ondycz, oraz w biegu na 300m. – Zofia Piasecka. Na stadionie po przywitaniu drużyn, przemowie Prezydenta miasta, odegraniu hymnów państwowych i krótkiej rozgrzewce rozpoczęły się zawody. Rywalizowano w kategorii dziewcząt i chłopców w biegu na 100m., 300m., 800m.(dziewczęta), 1000m. (chłopcy), w skoku w dal, pchnięciu kulą i sztafecie 4x100m. Wszystkie zaproszone miasta miały bardzo mocne drużyny i wielu dobrych sportowców o czym świadczyły uzyskane wyniki. W obydwóch kategoriach najlepsi okazali się zawodnicy z Czech. Dziewczęta z Nowego Sącza w klasyfikacji generalnej zajęły 4 miejsce, a chłopcy znaleźli się na 3 pozycji. Nasi uczniowie w międzynarodowym towarzystwie pokazali się z naprawdę dobrej strony. Zofia Piasecka zajęła 6 miejsce z czasem 52,08s. (na 300m.), Wiktor Ondycz stanął na 3 stopniu podium uzyskując wynik 10,66m. w pchnięciu kulą. Rewelacyjnie spisał się Paweł Jędrzejek który wygrał bieg na 1000m. z czasem 3.03,68min. i zdobył złoty medal! Okazało się również że Paweł był jedynym zawodnikiem z całej kadry chłopców z naszego miasta, który pokonał wszystkich rywali i zdobył 1 miejsce w swojej konkurencji. Opiekunem kadry Nowego Sącza był Arkadiusz Buźniak, trener LA, a opiekunem zawodników z SP21 Piotr Załubski.