Festiwal sztafet dziewcząt i chłopców.  2 złota, 2 srebra i brąz dla „dwudziestki jedynki”!

      Dnia 26.05.2023r. na stadionie MOS-u w Nowym Sączu odbył się „Festiwal sztafet” w ramach  Igrzysk Dzieci.  Rywalizowano w sztafetach 4x100m., oraz w sztafetach szwedzkich (100m., 200m., 300m., 400m.). Chłopcy na dystansie 4x100m walczyli do samego końca o zwycięstwo. Jednak musieli zadowolić się 2 miejscem ponieważ trochę lepsi okazali się sprinterzy z SP18. Dziewczęta w tej samej sztafecie przybiegły na 3 miejscu, ale nie stanęły na podium ponieważ drobny błąd na początku zakończył się niestety dyskwalifikacją. Zdecydowanie lepiej poszło naszym drużynom w sztafetach szwedzkich. Chłopcy przez 3 zmiany biegli na 2 miejscu próbując zniwelować kilkumetrową stratę do prowadzącej ekipy. Powiodło się dopiero kiedy pałeczkę przejął Krzysztof Ociepka i po około 150 metrach dogonił rywala. Prowadzenia już nie oddał i na metę wbiegł kilka sekund przed pozostałymi co pozwoliło na zajęcie 1 miejsca. Dziewczęta występując w eksperymentalnym składzie poradziły sobie nadzwyczaj dobrze. Przez wszystkie 4 zmiany walczyły o pozycję medalową i udało się. Ostatecznie znalazły się na 3 miejscu i otrzymały brązowe medale. Sztafety chłopców: 4x100m. – Jakub Basta, Adam Kadłubowski, Dorian Hebda, Oliwier Pociecha, sztafeta szwedzka: Jakub Basta, Adam Kadłubowski, Filip Górowski, Krzysztof Ociepka. (Fabian Zegzda – rezerwowy). Sztafety dziewcząt: 4x100m. – Alicja Witowska, Karolina Popiela, Gabriela Kopieć, Laura Bałuszyńska,  sztafeta szwedzka: Alicja Witowska, Laura Bałuszyńska, Milena Laszewicz, Karolina Kozdra. Opiekunem dziewcząt i chłopców z SP21 był Piotr Załubski.         

      Nieco ponad 2 tygodnie później 12.06.2023r. odbył się „Festiwal sztafet” w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (czyli 7-8 klasy), w tych samych konkurencjach. Jedyną różnicą były nieco dłuższe odległości do przebiegnięcia w sztafetach szwedzkich (100m., 200m., 400m., 800m.). Drużyna „sprinterska” chłopców świetnie rozpoczęła i do połowy prowadziła. Jednak na ostatnich 100m rywale z „piętnastki” wysunęli się na prowadzenie i „dowieźli” je do mety, a nasza drużyna zajęła 2 miejsce. Chwilę potem startowały dziewczęta. Okazały się najlepsze i zdobyły 1 miejsce. Świetnie wystartowała Maja Nycek wysuwając się na prowadzenie, które utrzymała Ola Nowicka. Biegnąca jako trzecia Zuza Kropiwnicka jeszcze zwiększyła dystans, a na mecie zameldowała się jako pierwsza Ewa Gruchała. Chłopcy zrewanżowali się rywalom w sztafecie szwedzkiej, którą wygrali i zasłużenie zajęli 1 miejsce. Dobrze rozpoczęli Kuba Ślipek i Oliwier Drużkowski – z tym że nieco lepiej spisali się zawodnicy z SP15, uciekając na klika metrów. Bardzo mądrze pobiegł Bartek Stolarczyk. Nie tylko dogonił prowadzącego, ale jeszcze zostawił go za plecami! Kiedy ruszył Paweł Jędrzejek (mistrz Nowego Sącza na 1000m.) i z ogromną swobodą pokonywał kolejne metry powiększając przewagę, ręce same składały się do oklasków. Paweł pobiegł jak profesjonalista, mimo że na 300m przed „kreską” mógł  już sobie pozwolić nawet na trucht to nie odpuścił biegu do samego końca. Brawo! Dziewczęta tylko na 1 i 2 zmianie mogły myśleć o zwycięstwie. Końcówka należała do lekkoatletek z „piętnastki”. Mimo to 2 miejsce jest również świetnym wynikiem, a  „podjęcie rękawicy” i próba walki o złoto zasługuje na uznanie. Opiekunem dziewcząt i chłopców z SP21 był Piotr Załubski.