Awans dziewcząt z 7-8kl. do etapu rejonowego w indywidualnym tenisie stołowym

Dnia 10.03.2023r. w Hali MOSiR w Nowym Sączu odbyły się zawody szkół podstawowych klas 7-8 w indywidualnym tenisie stołowym dziewcząt. Wystartowało 11 zawodniczek z trzech sądeckich szkół.

Grano tak zwanym systemem brazylijskim „do 2 przegranych” a następnie rywalizowano o poszczególne lokaty. Dziewczęta reprezentujące SP21 (Anna Olchawa, Milena Mróz, Zofia Piasecka i Martyna Obrzut), zagrały świetny turniej. W sumie rozegrały aż 16 gier singlowych. Najlepiej spisała się Anna Olchawa, która zdobyła 2 miejsce ! izostała indywidualną WICEMISTRZYNIĄ Nowego Sącza! Ania rozegrała 6 meczy i przegrała tylko z zawodniczką z SP6 – która została zwyciężczynią całego turnieju. W pierwszej „szóstce” znalazła się również druga nasza tenisistka Milena Mróz, która odniosła 4 zwycięstwa , a w ostatniej swojej grze singlowej pokonała rywalkę z SP2 co dało ostatecznie wysokie 5 miejsce. Po dwa spotkania rozegrały pozostałe nasze dziewczęta. Zofia Piasecka w pierwszym meczu przy stanie (1-1) w setach, przegrała dopiero po „tie-breaku”, w którym popełniła nieco więcej błędów od rywalki. W drugim meczu uległa koleżance z drużyny i w „generalce” zajęła 9 miejsce. Na tym samym miejscu zakończyła rywalizację Martyna Obrzut. W pierwszym zaciętym meczu przegrała na „przewagi” z przedstawicielką SP2, a w drugim z kumpelą z klasy. W klasyfikacji szkół dziewczęta z SP21 zajęły 2 MIEJSCE. Opiekunem naszej drużyny był Piotr Załubski.

Sześć najlepszych tenisistek awansowało do kolejnego etapu – REJONOWEGO w Limanowej. W tym gronie znalazły się 2 zawodniczki z naszej szkoły (Ania i Milena), oraz trzy z SP6 i jedna z SP2.     Nieco później – 29.03.2023r. w tym samym miejscu i na tych samych zasadach odbył się turniej chłopców z klas 7-8. Zgłosiło się 19 zawodników Naszym chłopcom nie poszło jednak aż tak doskonale jak dziewczętom. Zaprezentowali się z dobrej strony, zademonstrowali wiele fantastycznych zagrań, a rywalizacja w większości przypadków była zacięta i wyrównana, ale czołowi tenisiści prezentowali nieco wyższy poziom. Mateusz Kosoń, Alan Sierpiński, Kacper Słowik i Kamil Dunikowski w klasyfikacji szkół zajęli 5 MIEJSCE. Indywidualnie najlepiej wypadł Kacper Słowik który znalazł się na 9 miejscu, natomiast pozostali reprezentanci z SP21 zostali sklasyfikowani na 13 miejscu. Chłopcy nie mieli szczęścia w losowaniu i trafiali od razu na bardzo mocnych rywali. Przy innym systemie rozgrywek byłaby możliwość powalczenia o wyższe lokaty, rozegrania większej liczby gier i faktyczne zweryfikowania swoich umiejętności technicznych w tej dyscyplinie sportu. Jednak sam udział w zawodach i znalezienie się w najlepszej „trzynastce” chłopców w całym Nowym Sączu w indywidualnym tenisie stołowym należy uznać za sukces. Opiekunem drużyny był Piotr Załubski.