Pierwszy Dzień Wiosny klasy 5a kreatywnie

21marca 2023 roku w ramach obchodów Dnia Wiosny  klasa  5a pod opieką p. Marioli Mozdyniewicz  i p. Renaty Kulig  uczestniczyła w warsztatach z ceramiki w Miasteczku Galicyjskim prowadzonych przez p. Monikę Zielińską –Klimczak .

Uczestnicy warsztatów zainspirowani pomysłami instruktorki przygotowali wiele oryginalnych prac. Były to świąteczne patery ozdobione w wieloraki sposób .Ilu uczestników tyle pomysłów. Efekt był naprawdę cudowny .Oprócz paterek uczniowie wykonali mnóstwo glinianych  gadżetów takich jak kubeczki ,zwierzaczki ,pudełeczka z pokrywką  .

Warsztaty przebiegały w bardzo przyjaznej i życzliwej atmosferze .Uczestnicy stworzyli bardzo zintegrowaną grupę ,w której mieli możliwość odkrywania własnego talentu plastycznego i zdolności manualnych ,a wierzcie mi na słowo ,że nie każdy miał świadomość ,że taki posiada.

Wykonane paterki będą szkliwione i zostaną wypalone w specjalnym garncarskim piecu .Po tym czasie wrócą do utalentowanych właścicieli ,aby zdobić wielkanocne stoły.