Nasze „pingpongowe” drużyny z 7-8kl. wśród najlepszych w Nowym Sączu!

    12.12.2022r. w Hali Sportowej MOSiR w Nowym Sączu  odbyły się zawody w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt 7-8 klas. Do turnieju przystąpiły 4 drużyny z 3 szkół. Mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”. Zwyciężyły dziewczęta z SP6. Na kolejnych stopniach podium znalazły się obydwie drużyny z SP21. Pierwsza drużyna czyli SP21 „I” –  Milena Mróz i Martyna Obrzut zajęły 2 miejsce, ponieważ wygrały 2 z 3 rozegranych meczy. Milena odniosła 3 zwycięstwa singlowe, Martyna 2, a wspólnie wygrały również dwie gry deblowe. Tym samym zostały drużynowymi wicemistrzyniami Nowego Sącza i awansowały do etapu rejonowego. Druga drużyna czyli SP21 „II” –  Wiktoria Filipowicz, Zofia Piasecka, Emilia Łomako zajęły 3 miejsce, odnosząc jedno drużynowe zwycięstwo. Natomiast w klasyfikacji punktowej szkół nasze tenisistki zajęły 1 miejsce. Opiekunem dziewcząt z SP21 był Piotr Załubski.                                                                                                                                                                                                                                                            

      Dzień później 13.12.2022r. również w hali MOSiR-u odbyła się rywalizacja chłopców z 7-8 klas. Wystartowało 7 drużyn z 5 szkół. Mecze odbywały się „systemem brazylijskim”. Najlepszymi zespołami okazały się SP6 i KSP. Obydwie ekipy naszych chłopców znalazły się tuż za podium. Drużyna SP21 „I”, grająca w składzie: Tomasz Mróz i Patryk Świątnik, zajęła 4 miejsce, po przegraniu spotkania o brązowe medale z SP7. Druga nasza drużyna SP21 „II”, występująca w zestawieniu: Mateusz Kosoń i Alan Sierpiński, zajęła 5-6 miejsce. W klasyfikacji punktowej nasza SP21 zajęła 2 miejsce. Opiekunem i trenerem chłopców z SP21 był Piotr Załubski.