Dobry występ dzieci z 4-6 klas w indywidualnych zawodach szachowych.

   Dnia 16.12.2022 w Szkole Podstawowej nr 7 w Nowym Sączu odbyły się międzyszkolne zawody szachowe szkół podstawowych w ramach Igrzysk Dzieci (klasy 6 – rocznik 2010 oraz młodsi). Była to rywalizacja indywidualna. Do turnieju przystąpiło 18 zawodników z 6 sądeckich szkół. Naszą szkołę SP21 reprezentowali: Jakub Basta, Jakub Sułkowski i Gabriel Kapturkiewicz. Wszyscy radzili sobie bardzo dobrze i każdy z chłopców odniósł po kilka zwycięstw. W sumie nasi szachiści na 21 indywidualnych gier – 11 rozstrzygnęli na swoją korzyść! Najlepiej spisał się kapitan naszej drużyny Jakub Basta, który wygrał 5 z 7 rozegranych partii dzięki czemu stanął na podium zajmując indywidualnie 3 miejsce w turnieju. Jakub Sułkowski pokonał 3 rywali i zajął 12 miejsce w klasyfikacji końcowej. Nasz najmłodszy szachista Gabriel Kapturkiewicz dla którego był to debiut w zawodach międzyszkolnych, też pokazał się z dobrej strony. Rywalizując ze starszymi nawet o 2 lata kolegami potrafił odnieść 3 zwycięstwa i zakończył udział w zawodach na 14 miejscu. W klasyfikacji szkół nasza SP21 znalazła się na 5 miejscu. Opiekunem drużyny był Piotr Załubski.

   Dnia 21.12.2022 w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu odbyły się indywidualne zawody szachowe dziewcząt ze szkół podstawowych (klasy 4-6). W turnieju wystartowało 7 zawodniczek z 3 szkół. Rywalizowano systemem „każdy z każdym”. Gra toczyła się równocześnie na 3 szachownicach z jedną osobą pauzującą w każdej kolejce. Zawodniczki z SP21 – Ewa Szczecina, Małgorzata Krupa i Weronika Basta wykazały się dobrą znajomością zasad gry i kilka z rozegranych partii wygrały. Na 18 gier indywidualnych – w 5 nasze dziewczęta okazały się lepsze od rywalek. Najlepiej wypadła kapitan zespołu – Ewa Szczecina, która wygrała 3 z 6 rozegranych partii i zajęła indywidualnie 5 miejsce w turnieju. Małgorzata Krupa po odniesieniu 2 zwycięstw była ostatecznie na 6 miejscu. Trzecia nasza szachistka Weronika Basta, najmłodsza z drużyny, okazała się również najmłodszą zawodniczką całych zawodów. Weronika stawia swoje pierwsze kroki w tej dyscyplinie i również po raz pierwszy wystąpiła w rywalizacji szachowej. Dlatego też 7 miejsce w Nowym Sączu jest dobrym prognostykiem na przyszłość, a zdobyte doświadczenie z pewnością już wkrótce zaowocuje. W klasyfikacji szkół SP21 zajęła 2 miejsce. Opiekunem drużyny dziewcząt był Piotr Załubski.