18 medali na zawodach pływackich dla SP21!!! 6 indywidualnych, 12 drużynowych.

    Dnia 6.03.2023r. na krytej pływalni MOSiR nad Kamienicą odbyły się zawody o mistrzostwo Nowego Sącza w pływaniu indywidualnym oraz drużynowym szkół podstawowych dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci (klasy 1-3 i 4-6), oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy 7-8).  

   W kategorii klas 4-6  rywalizowano w czterech stylach na dystansie 50m. Świetmie zaprezentowali się nasi zawodnicy i zawodniczki, którzy indywidualnie w sumie we wszystkich kategoriach 6 RAZY stawali na podium. 1 miejsceMISTRZOSTWO Nowego Sącza! zdobyły: w stylu klasycznym – Milena Leśnik, oraz w stylu grzbietowym Katarzyna Kuźma. 2 miejsceWICEMISTRZOSTWO Nowego Sącza! wywalczyła: w stylu klasycznym Zofia Kamińska. Tuż za podium zawody kończyły:  Gabriela Dulak, – 4 miejsce w stylu grzbietowym, Helena Tkaczyk – 5 miejsce w stylu klasycznym, Maciej Olchawa – 4 miejsce w stylu klasycznym, Fabian Kulig – 5 miejsce w stylu grzbietowym, Dawid Janik – 5 miejsce w stylu klasycznym. Wśród najmłodszych naszych pływaków z klas 1-3 najwyższe lokaty zajęli: Maja Bobrek oraz Filip Kuźma – obydwoje zdobyli 3 miejsca i brązowe medale w stylu dowolnym. O krok od podium i medalu był Jakub Kuchnia który zajął 4 miejsce w stylu grzbietowym.   

    W pływaniu drużynowym, sztafeta naszych dziewcząt, złożona w większości z zawodniczek trenujących w STP zajęła 1 miejsce i uzyskała awans do zawodów wojewódzkich mających się odbyć w Myślenicach. Sztafeta chłopców zakończyła rywalizację na bardzo wysokim, ale najbardziej nie lubianym przez sportowców 4 miejscu. Duże brawa dla całej naszej ekipy, a szczególnie dla najmłodszych zawodników i zawodniczek z klas 1-3 za udział oraz sportową i ambitną postawę w zawodach. Reprezentację SP21 klas 1-3 tworzyli: Filip Kuźma, Jakub Kuchnia, Szymon Mrowca, Wiktor Zając, Kuba Ziemianek, Michał Romański, Oliwier Pasoń, Filip Olszowski, Błażej Maciaszek, Bartłomiej Jeż, oraz Maja Bobrek, Łucja Michalik i Helena Chruściel. Reprezentację SP21 klas 4-6 tworzyli: Fabian Kulig, Maciej Olchawa, Dawid Janik, Adam Kadłubowski, Oliwier Kukulak, Patryk Kuraś, oraz Katarzyna Kuźma, Milena Leśnik, Zofia Kamińska, Helena Tkaczyk, Gabriela Dulak, Alicja Sekuła, Marlena Tokarczyk, Paulina Kuraś. Opiekunem drużyny dziewcząt i chłopców z klas 4-6 w zawodach była Urszula Gawlikowska.

    W kategorii 7-8 klas również startowały dziewczęta i chłopcy w 4 stylach na dystansie 50m. Niestety starsza grupa naszych pływaków musiała wystąpić w mocno okrojonym składzie. Żałować należy że zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt z różnych względów zabrakło paru osób, dobrze pływających poszczególnymi stylami. Dlatego uciekło nam kilka wysokich lokat. Jedynym medalistą w pływaniu indywidualnym został Bartłomiej Stolarczyk, który zajął 3 miejsce w stylu klasycznym. Blisko pozycji medalowej byli: Michał Tokarczyk – 4 miejsce w stylu dowolnym, Emilia Janus – 4 miejsce w stylu klasycznym, Zofia Piasecka – 5 miejsce w stylu grzbietowym, Paweł Jędrzejek – 5 miejsce w stylu dowolnym. Po zakończeniu rywalizacji indywidualnej odbyły się starty w sztafetach pływackich. Ze względu na zdekompletowany skład drużyna dziewcząt nie mogła wystartować. Za to chłopcy powetowali sobie nieco słabsze wcześniejsze występy. Jako drużyna w sztafecie zdobyli 1 miejsceMISTRZOSTWO Nowego Sącza! Tym samym będą reprezentować nasze miasto w zawodach wojewódzkich. Reprezentację SP21 klas 7-8 tworzyli: Bartłomiej Stolarczyk, Paweł Jędrzejek, Michał Tokarczyk, Daniel Potęga, Cyprian Matusik,  Franciszek Nowak, oraz Zofia Piasecka, Emilia Janus, Nicola Przychocka, Lena Dąbrowska, Nikola Krupa. Opiekunem drużyny dziewcząt i chłopców z klas 7-8 w zawodach był Piotr Janisz.