Teatrzyk Kamishibai w 3a

W dniu 7 marca 2023 roku klasę 3a odwiedziła nasza pani bibliotekarz, Anna Kmiecik, aby za pomocą teatrzyku Kamishibai przedstawić lekturę “Brzydkie Kaczątko” H.C.Andersena. KAMI to po japońsku papier, SHIBAI to teatr – KAMISHIBAI to Papierowy Teatr. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystując plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai czyli scenę), – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. Po przedstawianiu rozmawialiśmy o tym, że nie powinniśmy się czuć brzydcy, nieważne co inni o nas mówią – bo zazwyczaj robią to ze złośliwości lub z powodu jakichś problemów, które sami mają. Warto pielęgnować swoje wewnętrzne piękno i starać się stawać najlepszą wersją siebie, a kiedy będziemy dorośli niejedną osobę zaskoczy to, jak piękny łabędź z nas wyrośnie.