Kolejne spotkanie online z gimnazjum Nishi w Japonii

W dniu 13 grudnia 2022 nasi uczniowie łączyli się ze swoimi rówieśnikami przez Skype – nie była to jednak taka zwykła rozmowa! Po drugiej stronie “internetowego połączenia” pojawili się uczniowie z gimnazjum Nishi w Hikone w Japonii. Do tego spotkania podsumowującego projekt przygotowywała nas wymiana kulturowa z Uniwersytetem Shiga w Japonii, dzięki któremu uczniowie lepiej rozumieją kulturę tak odległego kraju jakim jest Japonia. Tym razem rozmawialiśmy o tradycjach polskich, japońskich, o uczniach z Ukrainy i sytuacji na świecie oraz pokazywaliśmy sobie nawzajem jak wyglądają nasze szkoły – zrobiliśmy tak zwany “school tour” – oprowadzanie z tabletem w dłoni, gdzie mogliśmy pochwalić się naszą biblioteką, świetlicą, stołówką, halą, salą biologiczną czy drukarkami 3d w sali komputerowej. Gimnazjum Nishi natomiast, dużo większe od naszego, pochwaliło się niesamowitym parkiem i ogrodem otaczającym szkołę. Teraz przygotowujemy ręcznie robione książeczki z informacjami na temat Polski, gdyż gimnazjum zrobiło nam niespodziankę i przygotowało takie książeczki o nich i o Japonii – zamierzają nam je niedługo wysłać. W spotkaniu pod okiem pani Anny Kmiecik z biblioteki uczestniczyły Julia Leśniak, Solomia Fedorkiv, Roksana Talar, Gabriela Dulak, Aleksandra Pach, Patrycja Sobusiak, Łucja Świgut oraz Olimpia Koral.