Nowosądecki Projekt Edukacyjny

W czwartek 23 lutego 2023 roku odwiedzili naszą szkołę niezwykli goście. Byli to:  prof. dr hab. Edyta Gruszczyk – Kolczyńska,  dr Maja Wenderlich oraz  dr hab. Stanisław Domoradzki, zastępca prezydenta Nowego Sącza- Magdalena Majka, prezes fundacji Newag- Joanna Fryzewicz oraz z Prezes Zarządu Spółki Newag -Zbi­gniew Konie­czek. Chcieli zobaczyć, jak realizowany jest Nowosądecki Projekt Edukacyjny ,,Rozwijanie uzdolnień matematycznych w przedszkolach i szkołach podstawowych” w klasach edukacji wczesnoszkolnej. Wraz z dyrektor szkoły mgr Beatą Mac odwiedzili klasę 3 B i przyglądali się lekcji matematyki. Uczniowie pokazali, jak świetnie radzą sobie z rozwiązywaniem trudnych zadań z treścią. Zobaczyli, że Nowosądecki Projekt Edukacyjny w wielkim stopniu pozwala rozwijać uzdolnienia matematyczne dzieci.