Zielony gość w świetlicy

Czas przed Bożym Narodzeniem to czas szczególny dla każdego z nas. Choinka świąteczna to jeden z najważniejszych symboli Bożego Narodzenia. W okresie bożonarodzeniowym wielu z nas nie wyobraża sobie domu bez pachnącego, kolorowego drzewka. Strojenie choinki stanowi zatem piękną tradycję i jest wydarzeniem, na które szczególnie z wielką niecierpliwością czekają dzieci. Świąteczny nastrój udziela się wszystkim. W szkole również pojawiają się świąteczne dekoracje. Podobnie też jest w naszej świetlicy. Świetliczaki podczas zajęć dowiedziały się skąd pochodzi tradycja ubierania choinki, porównywały, jak wyglądało bożonarodzeniowe drzewko dawniej, a jak obecnie. Chcąc zachować tradycje  dzieci przywitały w świetlicy zielonego gościa, śpiewały piosenki o choince, po czym wspólnie dekorowały zielone drzewko świątecznymi ozdobami.

Ślicznie została przystrojona nasza świetlicowa choinka, co uwieczniliśmy na pamiątkowych zdjęciach. Z niecierpliwością czekamy więc wszyscy na zbliżające się święta Bożego Narodzenia.