Niespodziewane 1 miejsce w turnieju koszykówki 3×3 dziewcząt 7-8 klas oraz 5 miejsce chłopców!

   Dnia 7.11.2022r. w hali sportowej MOSiR odbył się międzyszkolny turniej w koszykówce 3×3 dziewcząt klas 7-8 (rocznik 2008-2009) – z udziałem 7 drużyn. Zawody rozgrywano systemem „grupowym”. Nasze dziewczęta rywalizując w grupie „B” pokonały: SP18 (9-3) i SP7 (11-0). Dwa zwycięstwa dały udział w finale w którym rywalem była najlepsza drużyna z grupy „A” i jednocześnie mistrzynie z zeszłego roku – SP15. Nasze koszykarki udowodniły że niemożliwe nie istnieje. Podeszły do meczu bez kompleksów, z ogromną ambicją i wiarą w zwycięstwo. Zagrały rewelacyjnie w obronie i skutecznie w ataku. Niesamowitą partie rozegrała nasza kapitan Anna Olchawa. Wychodziło jej wszystko! Trafiała spod kosza, z rzutów osobistych, oraz za „trzy”, zaliczyła asysty, zbiórki, przechwyty a do tego 2 bloki! Mimo że rywalki były bardziej doświadczone i lepsze technicznie to jednak w tym meczu nie były w stanie poradzić sobie z naszą ekipą. Dziewczęta wygrały z murowanym faworytem całego turnieju czyli SP15 (13-5)i zajęły 1 MIEJSCE. Zostały mistrzyniami Nowego Sącza, czym sprawiły dużą, ale bardzo miłą niespodziankę, na którą ciężko i uczciwie zapracowały. Wielkie brawa za postawę i osiągnięty wynik. Drużyna SP21 wystąpiła w następującym składzie: Anna Olchawa, Milena Mróz, Zofia Piasecka, Martyna Obrzut. Opiekunem drużyny był Piotr Załubski.    

    Kilka dni wcześniej 3.11.2022r. w hali sportowej MOSiR odbył się międzyszkolny turniej w koszykówce 3×3 chłopców klas 7-8 (rocznik 2008-2009) – z udziałem 6 drużyn. Nasi zawodnicy trafili do trudnej grupy B gdzie przegrali z mocnymi rywalami: (3-6) z SP15 i (1-12) z SP7. Dwie porażki nie pozwoliły awansować do kolejnego etapu aby walczyć o medale i dały ostatecznie 5 miejsce w klasyfikacji końcowej. Drużyna SP21 wystąpiła w następującym składzie: Bartłomiej Stolarczyk, Daniel Płachta, Alan Sierpiński, Franciszek Nowak. Opiekunem drużyny był Piotr Załubski.