Koszykarski sukces SP21 w Gorlicach!  3-krotne podium na etapie REJONOWYM!

         Dnia 10.11.2022r. w hali sportowej OSiR w Gorlicach odbył się REJONOWY finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej, a także Igrzysk Dzieci w koszykówce 3×3 dziewcząt, oraz chłopców.  Zawody rozgrywano w 4 kategoriach w których rywalizowały po 4 najlepsze drużyny ze swoich powiatów (limanowski, gorlicki, Nowy Sącz- ziemski, Nowy Sącz- miasto). Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”, grając na jeden kosz po 10 minut dla klas 7-8, oraz po 8 minut dla klas 4-6. Miasto Nowy Sącz było reprezentowane przez SP21 w 3 kategoriach: 4-6 kl. dziewcząt, 4-6 kl. chłopców i 7-8 kl. dziewcząt, oraz przez SP3 w kategorii 7-8 kl. chłopców.

      Dziewczęta „młodsze” odniosły 3 zdecydowane zwycięstwa. Pokonały kolejno następujące szkoły: Łącko – (9:0), Gorlice – (12:0), a w meczu decydującym o 1 miejscu Mszanę Górną – (12:6). Tym samym zdobyły złote medale i awansowały do etapu wojewódzkiego.  Drużyna z SP21 pod opieką Piotra Załubskiego wystąpiła w następującym składzie: Laura Bałuszyńska, Olimpia Klimek, Katarzyna Kuźma, Oliwia Ledniowska.

      Dziewczęta „starsze” poszły w ślady młodszych koleżanek i podobnie jak one pewnie i wysoko wygrały wszystkie mecze. Najpierw ograły zawodniczki z Mszalnicy (13:0), następnie SP4 Gorlice (11:0), a na koniec SP1 Limanowa (15:6). Nasze koszykarki zakończyły turniej na 1 miejscu i także uzyskały awans na zawody wojewódzkie. Drużyna z SP21 pod opieką Piotra Załubskiego wystąpiła w następującym składzie: Anna Olchawa, Milena Mróz, Zofia Piasecka, Martyna Obrzut.

      Nasi zawodnicy z klas 4-6 mieli dużo trudniejsze zadanie ponieważ koszykówką zajmują się amatorsko w przeciwieństwie do wielu zawodników klubowych. Nie przeszkodziło to jednak w zdobyciu 3 miejsca i brązowych medali. Najważniejszy okazał się pierwszy mecz wygrany po dogrywce z Jazowskiem (7:6). Drugi mecz to porażka (3:6) z SP Stróżówka. O wyniku zdecydowała skuteczność a właściwie jej brak. Drużyna oddała dwukrotnie więcej rzutów, ale to rywale zdobyli dwa razy więcej punktów. Ostatni mecz to porażka (3:12) z Limanową – najlepszą ekipą i zarazem zwycięzcą zawodów. Lepiej wyszkoleni technicznie rywale wymuszali faule naszych zawodników i punktowali z rzutów osobistych. Drużyna z SP21 pod opieką Macieja Jawora i Piotra Załubskiego wystąpiła w składzie: Maciej Olchawa, Fabian Zegzda, Krzysztof Ociepka, Dorian Hebda, Jakub Basta.