Wycieczka 5a do Zakopanego

W dniach 29 i 30 września 2022  klasa 5 a pod opieką wychowawczyni i pani Renaty wybrała się na dwudniową wycieczkę do Zakopanego.

W pierwszym dniu poznawanie gór zaczęliśmy od wjazdu kolejką linowa na Gubałówkę .Tam widoki  na Tatry  i Kasprowy  Wierch troszeczkę przysłoniła nam mgła ,ale i tak było cudnie. Pyszny obiadek i nocleg mieliśmy w Białym Dunajcu u bardzo gościnnego  pana „Władka „.W drugim dniu po śniadanku pojechaliśmy do Zakopanego do Parku Iluzji  ,gdzie iluzja miesza się z rzeczywistością. Tam mieliśmy możliwość doświadczenia praw fizyki, przekonania się na własnej skórze czym jest halny, zobaczyć jak wygląda burza w górach, przetestować na sobie złudzenia optyczne oraz pogłówkować przy rozwiązywaniu logicznych zagadek. Szczególnie ciekawe było doświadczenie praw natury, jak np. komora symulująca halny i pokaz uderzenia pioruna, a także zagadki logiczne .Wszystko to spowodowało pojawienie się uśmiechu i wypieków na twarzy uczestników wycieczki. Przygodę z Zakopanem  zakończyliśmy spacerkiem po Krupówkach .U Władka zjedliśmy obiadek i ruszyliśmy do Nowego Sącza .Po drodze zatrzymaliśmy się w Dębnie ,gdzie zwiedziliśmy Kościół św. Michała Archanioła – gotycki, drewniany  wpisany wraz z innymi drewnianymi kościołami południowej Małopolski na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Do domu wróciliśmy cali ,zdrowi i szczęśliwi z bagażem cudownych nowych  wspomnień i doświadczeń oraz  radości z bycia razem .