HACJENDA ALPAKA

Dnia 6 i 7 października klasy I udały się na wycieczkę do Ubiadu – Hacjendy Alpaka. Z niecierpliwością czekaliśmy na ten dzień. Pierwszą atrakcją, która była niezwykłym przeżyciem to podróż autokarem, z którego podziwialiśmy piękne okolice Beskidu Sądeckiego. Po dotarciu na miejsce zwiedziliśmy mini zoo, gdzie obserwowaliśmy różne zwierzęta, m. in. alpaki, kangury, muflona, osły, sowy, papugi i wiele innych. Właściciele zapoznali nas ze zwyczajami zwierząt i opowiedzieli o nich wiele interesujących ciekawostek. Następnie zaprosili nas na pyszne kiełbaski z grilla, których smakowaliśmy w uroczej altanie. Miłą niespodzianką była przejażdżka na kucyku.  Podczas całej wycieczki dopisywał wszystkim dobry humor i korzystaliśmy w pełni z jesiennych promieni słońca. Zaprzyjaźniliśmy się z alpakami, z którymi spacerowaliśmy po terenie obiektu, karmiliśmy trawą i przytulaliśmy. Wiele radości sprawiły nam zabawy z  kotkami, psem oraz małymi jeżykami. Korzystaliśmy również z innych atrakcji dostępnych na miejscu: placu zabaw,  wieży widokowej. Byliśmy też na długim spacerze podczas którego mogliśmy hasać do woli.  Ten dzień zostanie na długo w naszej pamięci.