1 MIEJSCE dziewcząt w koszykówce 3×3  

            

   Dnia 13.10.2022r. w hali sportowej MOSiR odbył się międzyszkolny turniej w trzyosobowej koszykówce dziewcząt klas 4-6 (rocznik 2010 i młodsi) – z udziałem 6 drużyn. W zawodach rywalizowano systemem „grupowym”.  Następnie rozgrywano 2 półfinały, oraz finał i mecz o 3 miejsce. Nasze dziewczęta spisały się najlepiej jak tylko mogły. Odnotowując 4 kolejne zwycięstwa zajęły 1 MIEJSCE w klasyfikacji końcowej. Zdobyły złote medale i zostały mistrzyniami Nowego Sącza w koszykówce 3×3 w swoim roczniku wiekowym. Tym samym awansowały do kolejnego etapu rozgrywek – zawodów rejonowych. 2 miejsce zajęła SP15, a 3 miejsce SP9. Dziewczęta z SP21 uzyskały następujące wyniki: (3-1) z SP9,  (3-2) z SP3,  (20-1) z SP7, oraz w finale (4-2) z SP15. Opiekunem drużyny był Piotr Załubski. Najskuteczniejszą naszą koszykarką została Laura Bałuszyńska (15 punktów). Do kosza trafiały również wszystkie pozostałe zawodniczki: Zuzanna Basta (8 punktów), Olimpia Klimek (6 punktów) i Oliwia Ledniowska (1 punkt). Duże brawa za uzyskany wynik, ambitną postawę na parkiecie i spore umiejętności.