Dzień uśmiechu w świetlicy szkolnej

,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat’’
J. Korczak

5 października w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Uśmiechu. To nietypowe święto jest dobrą okazją do podzielenia się uśmiechem i radością z innymi. Motto tego dnia brzmiało ,,Uśmiech niech rozpoczyna każdy nasz dzień’’, a jego symbolem była żółta uśmiechnięta buzia. W tym dniu od samego rana w świetlicy panował radosny nastrój. Po krótkiej prezentacji ukazującej rolę i znaczenie uśmiechu w naszym życiu dzieci odgrywały humorystyczne scenki, malowały śmieszne obrazki, a także słuchały szkolnych żartów na poprawę humoru. Nie zabrakło też zabaw muzyczno-ruchowych z uśmiechem w tle. Świetliczaki malowały też radosne żółte buźki, które następnie umieściliśmy na wykonanym wspólnie świetlicowym ,,Drzewku uśmiechów’’. Będzie nam ono przypominać o częstym uśmiechaniu się. Uśmiechajmy się więc codziennie ! Uśmiech nic nie kosztuje, a potrafi zdziałać cuda!!