KLASA 1B NA WARSZTATACH W CASTORAMIE

14 czerwca uczniowie klasy 1b uczestniczyli w warsztatach “Majsterkowo” zorganizowanych w Markecie Castorama. Ich celem było rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie wyobraźni i rozwijanie umiejętności manualnych. Zadanie nie było łatwe. Uczniowie pod okiem specjalistów samodzielnie wykonali samochód z naczepą. Dzieci otrzymały zestaw drewnianych elementów, młotek i gwoździe. Trzeba było dopasować klocki, przybić kilkanaście gwoździ i wytrzymać hałas spowodowany stukaniem młotków. Praca trwała prawie dwie godziny ale efekt końcowy był zaskakujący. Wszystkie samochody sprawnie poruszały się po stole warsztatowym. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Oczywiście każdy zabrał ze sobą własnoręcznie wykonaną zabawkę. To był wspaniała przygoda i nowe doświadczenie.