Klasy 8 w Bieszczadach

W dniach 7-8 czerwca klasy 8b, 8d oraz 8e wraz z opiekunami pojechały na wycieczkę w Bieszczady.
Pierwszego dnia uczniowie zobaczyli Izbę Pamięci Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Komańczy.  Historię jego pobytu w tym miejscu przybliżyła siostra zakonna. Później zwiedzili Plenerowe Muzeum Wypału Węgla Drzewnego. Następnie dojechali do słynnej zagrody żubrów w Bieszczadzkim Parku Narodowym, gdzie można było je obserwować z platformy. Po zakwaterowaniu w pensjonacie i kolacji odbyła się wyczekiwana przez wszystkich dyskoteka.
Drugiego dnia główną atrakcją był pobyt nad Soliną. Duże wrażenie zrobiła na uczniach zapora. Później przyjemnie spędzili czas podczas rejsu statkiem. W tym czasie nad jeziorem trwały ćwiczenia policyjne z użyciem helikopterów i łodzi, co przykuło uwagę uczestników wycieczki. W czasie całego pobytu dopisywała idealna pogoda oraz świetny humor całej grupy.