Historyczny wynik w biegach przełajowych ! MILENA LEŚNIK na 1 miejscu w WOJEWÓDZTWIE !!!

    Dnia 12 maja 2022r. w Nowym Targu odbyły się zawody wojewódzkie w indywidualnych oraz drużynowych biegach przełajowych. Indywidualnie jako mistrzowie Nowego Sącza wystartowała trójka naszych sportowców: Milena Leśnik (w roczniku 2011), oraz Olimpia KlimekPaweł Jędrzejek (w roczniku 2009-2010). I to właśnie Milena, tego dnia została bohaterką zawodów! Pokonując na trasie ponad 100 rywalek, zajęła 1 MIEJSCE i została INDYWIDUALNĄ MISTRZYMIĄ MAŁOPOLSKI w biegach przełajowych!!! Dokonała czegoś, czego nie udało się nikomu innemu z grona wielu utalentowanych sportowców z SP21 od 25 lat!, a więc od momentu powstania placówki. Jest to mega wielkie osiągnięcie Mileny i historyczny wynik dla naszej szkoły w tej konkurencji! Poza tym ogromny sukces bardzo skromnej lekkoatletki był najlepszym wynikiem sportowym spośród wszystkich reprezentantów szkół podstawowych z Nowego Sącza startujących w zawodach wojewódzkich. Bardzo dobrze zaprezentowali się również – Olimpia Klimek, która zajęła 19 miejsce w starszej kategorii i była najlepsza z grona naszych zawodniczek, oraz Paweł Jędrzejek który znalazł się na 24 miejscu w klasyfikacji indywidualnej. Kilka pozycji wyżej na 19 miejscu zakończył bieg Krzysztof Ociepka. W drużynowych biegach przełajowych z rocznika 2009 i 2010 drużyna chłopców zajęła 8 MIEJSCE, a drużyna dziewcząt 14 MIEJSCE. Chłopcy z SP21 z 5-6 klas wystąpili w składzie: Ociepka Krzysztof (19m.), Jędrzejek Paweł (24m.), Hebda Dorian (45m.), Stolarczyk Bartłomiej (48m.), Brzeski Aleksander (90m.), Olchawa Maciej (96m.). Dziewczęta z SP21 z 5-6 klas wystąpiły w składzie: Klimek Olimpia (19m.), Nycek Maja (28m.), Baczyńska Emilia (83m.), Myrlak Małgorzata (96m.), Basta Zuzanna (97m.), Bałuszyńska Laura (99m.). Opiekunami drużyn z „dwudziestki jedynki” byli Maciej Jawor i Grzegorz Gryźlak.