1m. w Nowym Sączu i 2m. w REJONIE! naszych piłkarek ręcznych  (kl.4-6 i 7-8)

   Dnia 22.04.2022r. odbyły się zawody z piłki ręcznej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy 7-8) z udziałem 4 szkół. Grano systemem „każdy z każdym”. Nasze dziewczęta w trzech meczach odniosły 3 pewne wygrane, pokonując kolejno SP3 – (5:0), SP18 – (5:1), oraz SP15 – (4:1).                                                                            

W całym turnieju straciły tylko 2 bramki!, „królem strzelców” została nasza Amelia Ormińska z dorobkiem 8 trafień!, a drużyna zdobyła 1 miejsce i tytuł mistrzyń Nowego Sącza! Po 3 bramki zdobyły również Nadia Klimek i Wiktoria Mróz. Tym samym dziewczęta awansowały do zawodów rejonowych które odbyły się 6.05.2022r. na hali WSB w Nowym Sączu z udziałem 4 drużyn. Na tym etapie, nie zaliczając się do grona faworytów i występując w osłabionym składzie, „szczypiornistki” z SP21 sprawiły sporą, ale też bardzo miłą niespodziankę. Po 3 grach (5–5 z Mordarką, 3–15 z Wilczyskami i 7–6 ze Złockiem) zajęły 2 miejsce i zostały wicemistrzyniami rejonu! W turnieju 10 bramek rzuciła Amelia Ormińska i 5 bramek Nadia Klimek. Zwycięstwo przypadło szkole z Wilczyska. Drużyna piłkarek ręcznych z SP21 w obydwóch turniejach wystąpiła w następującym składzie: Zegzda Wiktoria, Klimek Nadia, Górowska Milena, Szkarłat Nikola, Witowska Karolina, Mróz Milena, Ormińska Amelia, Mróz Wiktoria, Stelmach Emilia, Bobrowska Oliwia, Wachel Alicja, Piasecka Zofia, Ledniowska Kaja, Anna Chowaniec, Bułat Emilia. Opiekunem drużyny był Piotr Załubski.

   Dokładnie ten sam wynik co starsze koleżanki uzyskały młodsze dziewczęta z klas 4-6 w ramach Igrzysk Dzieci. W mistrzostwach Nowego Sącza nasze zawodniczki w gronie 4 drużyn okazały się bezkonkurencyjne pokonując 3 pozostałe ekipy. Uzyskane wyniki: (3:1) zSP18, (3:1) zSP3, oraz (3:0) zSP15, pozwoliły na zajęcie 1 miejsca, zdobycie złotych medali i dały awans do zawodów rejonowych, które odbyły się 5.05.2022r. w Nowym Sączu w naszej SP21. Do rywalizacji na etapie rejonowym przystąpiły 3 szkoły. Nasza drużyna po zwycięstwie 5–0 z SP Kryg, oraz porażce 2–7 z SP Poręba Wielka, ostatecznie zajęła 2 miejsce zostając wicemistrzyniami rejonu! Turniej wygrała Poręba Wielka która awansowała do finału wojewódzkiego. Zarówno na etapie miejskim jak i rejonowym bramki dla naszej drużyny zdobywały: Kasia, Ola i Laura. Piłkarki ręczne z klas 4-6 reprezentujące SP21 wystąpiły w następującym składzie: Kuźma Katarzyna, Klimek Olimpia, Górka Aleksandra, Basta Zuzanna, Bałuszyńska Laura, Obrzut Martyna, Ledniowska Oliwia, Myrlak Małgorzata,  Dulak Gabriela, Kopieć Gabriela, Nycek Maja, Kropiwnicka Zuzanna, Talar Roksana, oraz Baczyńska Emilia, Krupa Małgorzata, Gomułka Zuzanna. Opiekunem drużyny był Grzegorz Gryźlak.