POWIATOWE ELIMINACJE TURNIEJU BRD NA SĄDECCZYŹNIE – sukces!

Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią COVID-19 w Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu zorganizowano Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Podczas tych zawodów sądeccy policjanci oceniali wiedzę i umiejętności praktyczne uczniów szkół podstawowych z terenu Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego.

Tegoroczny turniej BRD, który zorganizowano 25 kwietnia br., cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Do zmagań przystąpiło 101 uczniów z 29 szkół podstawowych z terenu Sądecczyzny. Zadania turniejowe zostały podzielone na dwie części – teoretyczną (ogólny test wiedzy dotyczący przepisów ruchu drogowego i test skrzyżowań) oraz praktyczną (jazda rowerem po specjalnie przygotowanym torze przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej).

Osobno rywalizowali uczniowie szkół z terenu miasta Nowego Sącza i z terenu powiatu nowosądeckiego. W kategorii 10-12 lat najlepsze okazały się drużyny Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nowym Sączu oraz Szkoły Podstawowej w Podolu Górowej. W kategorii 13-16 lat pierwsze miejsce również zajęli uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nowym Sączu,