Tworzenie własnych gier planszowych – kreatywne zajęcia w świetlicy szkolnej

Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu, alternatywą dla telewizji czy gier komputerowych. Nie tylko uczą i bawią, ale rozwijają wyobraźnię, logiczne myślenie oraz ćwiczą kreatywność. Mając to na uwadze, w piątek 4 lutego świetliczaki postanowiły stworzyć własne gry planszowe. Tworzenie własnych gier planszowych to świetna zabawa i wspaniały pomysł na ciekawe spędzanie wolnego czasu. Zajęcia odbywały się w zabawowej i twórczej atmosferze. Dzieci, pracując w grupach, rysowały schematyczne plansze, wymyślałytematy swoich gier, a także opracowywały podstawowe zasady i reguły gry.

Podczas zajęć dzieciaki wykazały się świetnymi pomysłami i skonstruowały niesamowite gry, tj. ,,Poszukiwacze zaginionego zamku’’, ,,Szalony wyścig’’, ,,W świecie matematyki’’ czy ,,Wygraj lub przegraj’’. Było dużo zabawy i frajdy, a tworzenie własnej gry planszowej sprawiło dzieciom wiele radości. Jakie towarzyszyły temu emocje, można sobie tylko wyobrazić!

Po zakończeniupracy odbyły się oczywiście wspólne rozgrywki. To był twórczy, pełen emocji dzień, podczas którego dzieci przekonały się, że istnieje dobra zabawa bez gier komputerowych, a gry planszowe są dobrym sposobem na ciekawe spędzanie wolnego czasu. Zachęcamy więc wszystkich, małych i dużych, młodych i nieco starszych do grania w ,,planszówki’’, a także do tworzenia własnych gier planszowych.