Udany występ w zawodach pływackich. 12 medali „wyłowionych” z basenu dla SP21!!!

    Dnia 13.01.2022r. na krytej pływalni MOSiR nad Kamienicą w Nowym Sączu odbyły się zawody o Mistrzostwo Nowego Sącza w pływaniu indywidualnym szkół podstawowych dziewcząt i chłopców.

   W kategorii klas 4-6 (roczniki 2009, 2010, 2011) rywalizowano w czterech stylach na dystansie 50m.

Na basenie startowały dziewczęta i chłopcy z 14 szkół podstawowych.

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi zawodnicy i zawodniczki, którzy 5 RAZY! stawali na podium.

1 miejsceMISTRZOSTWO Nowego Sącza! zdobyli: w stylu klasycznym – Milena Leśnik oraz w stylu motylkowym Katarzyna Kuźma. 2 miejsceWICEMISTRZOSTWO Nowego Sącza! wywalczyli: w kategorii dziewcząt w stylu grzbietowym Gabriela Dulak, oraz w kategorii chłopców w stylu klasycznym Bartłomiej Stolarczyk. 3 miejscebrązowy medal w stylu klasycznym zdobyła nasza najmłodsza pływaczka Helena Tkaczyk. Duże brawa należą się całej naszej ekipie za udział oraz sportową i ambitną postawę w zawodach.  Żałować należy że w obydwóch kategoriach – zarówno chłopców jak i dziewcząt, z różnych względów nie mogła wystąpić i zaprezentować swoich umiejętności spora grupa naszych dzieci. Z pewnością dobrych wyników byłoby jeszcze więcej. Reprezentację SP21 klas 4-6 tworzyli: Katarzyna Kuźma, Milena Leśnik, Helena Tkaczyk, Gabriela Dulak, Marlena Tokarczyk, Małgorzata Myrlak, Olimpia Klimek, Alicja Sekuła, oraz Bartłomiej Stolarczyk, Adam Kadłubowski i  Michał Tokarczyk. Opiekunem drużyny dziewcząt i chłopców z klas 4-6 w zawodach była Urszula Gawlikowska

    W kategorii 7-8 klas (roczniki 2007, 2008) również rywalizowano w 4 stylach na dystansie 50m.

Starsza grupa naszych pływaków także spisała się na medal. Przedstawiciele SP21 6 RAZY! zajmowali  miejsce na podium. 1 miejsceMISTRZOSTWO Nowego Sącza! zdobyła: w stylu grzbietowym – Weronika Ruchała, zawodniczka nowosądeckiego STP, która jednocześnie poprawiła swój rekord życiowy na tym dystansie. 2 miejsceWICEMISTRZOSTWO Nowego Sącza! wywalczyła w stylu motylkowym Emilia Bułat. Na 3 miejscu i z  brązowymi medalami zakończyli rywalizację na basenie: w stylu grzbietowym – Diana Jabłońska i Sebastian Kopieć, w stylu dowolnym – Kacper Zegzda, oraz w stylu klasycznym Patryk Jankowski. Reprezentację SP21 klas 7-8 tworzyli: Weronika Ruchała, Emilia Bułat, Diana Jabłońska, Nadia Klimek, oraz Kacper Zegzda, Patryk Jankowski, Mikołaj Roeske, Sebastian Kopieć, Patryk Baran, Mikołaj Laszewicz. Opiekunem drużyny dziewcząt i chłopców z klas 7-8 w zawodach był Dariusz Peciak.

   Po zakończeniu rywalizacji indywidualnej odbyły się starty w sztafetach pływackich. Ze względu na zdekompletowane składy naszych drużyn, sztafeta wystartowała tylko w kategorii dziewcząt 4-6 klas. Jednak był to bardzo udany start, ponieważ dziewczęta zajęły 1 miejsce pokonując na finiszu KSP zaledwie o 0,5sek.! i zostając mistrzyniami Nowego Sącza awansowały do zawodów wojewódzkich!