1 miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Adamie Mickiewiczu

14 grudnia 2021r. w Szkole Podstawowej nr 1 imienia Adama Mickiewicza w Nowym Sączu odbył się XXIV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Adama Mickiewicza. Reprezentanci naszej szkoły w kategorii dla klas 4-6, Jan Ratyński i Roksana Talar zajęli w nim 1 miejsce. Był on przeprowadzony w formie turnieju. Nie tylko wiedza była potrzebna, ale i szczęście, ponieważ o ilości punktów i stopniu trudności pytania decydowało koło fortuny. Po wylosowaniu pytania i krótkiej naradzie uczestnicy odpowiadali ustnie lub pisemnie. Oprócz  standardowych pytań była również konkurencja, w której trzeba było ułożyć puzzle, a na ich podstawie odgadnąć tytuł bajki. Inne zadanie polegało na rozpoznaniu pomnika Adama Mickiewicza ze zdjęcia, które zostało przez nas wylosowane – zdjęcie naszych uczestników ukazywało pomnik Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Reprezentanci naszej szkoły zdobyli w sumie 16 punktów, zwyciężając przewagą jednego punkta.