List od Mikołaja oraz akcje czytelnicze 6 grudnia

Dzisiaj do wszystkich klas pierwszych dotarła tajemnicza przesyłka – list od Mikołaja. Kochany przez wszystkich Święty przeprosił dzieci, że nie mógł dotrzeć do szkoły osobiście,ale jak pisał,, ręce ma pełne roboty a czas nagli.’ Mikołaj zaprosił wszystkich pierwszoklasistów do Stróż, gdzie spotka się z nimi już 8 grudnia i tam osobiście przekaże upominki. Póki co zostawił dzieciom słodycze i przekazał zadania do wykonania.Wszyscy pięknie pracowali i szybko uporali się z ,, mikołajkowymi ćwiczeniami”. Na koniec wszyscy uczniowie klas pierwszych z radością wspólnie zaśpiewali piosenki, które z pewnością Święty usłyszał. Mikolaju, do zobaczenia już w środę. Dodatkowo ramach promocji czytelnictwa podczas Narodowego Programu Rozwoju czytelnictwa, każdy z uczniów klasy 1 dostał książkę dla siebie i dla rodzica o tym, dlaczego warto czytać od najmłodszych lat, natomiast uczniowie klas 6 czyteli opowieści wigilijne w ramach tej samej akcji oraz akcji “Cała Polska czyta dzieciom” dotyczące św. Mikołaja oraz Świąt Bożego Narodzenia klasom 1-3 oraz oddziałom przedszkolnym.