Promocja czytelnictwa pełną parą!

Nasza szkoła przyłączyła się do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025. Z tej okazji w bibliotece czekają nas duże zmiany – już po nowym roku zmieni się jej wystrój, jak i wielkość księgozbioru! Zanim jednak zaprosimy was do nowej odsłony naszej biblioteki, przeprowadzamy wiele akcji promujących czytelnictwo lub rozwijających umiejętności czytelnicze. “Podróże po literaturze”, “Warsztaty komiksowe”, “Bohater fantasy” to lekcje, które dotychczas odbyły się w klasach 1b, 1c,3c, 4a, 4c, 5c, 6a i 7a.  Klasa 4a odświeżyła sobie księgozbiór biblioteki, układ półek, dowiedziała się o polecanych tytułach i nowościach, po czym chętnie wypożyczyła książki, dostając przy tym zakładkę z akcji “Bliżej książki, bliżej ciebie”. W klasie 5c uczniowie promowali swoich ulubionych bohaterów fantasy i nie tylko, opowiadając na temat swoich ulubionych książek. Klasa 6a intensywnie opracowywała swoje własne historie obrazkowe i komiksy, natomiast klasa 7a w konkurencji na czas musiała uchwycić pozy i emocje swoich kolegów i koleżanek z klasy, aby nauczyć się szybkich i uproszczonych form wyrazu stosowanych w komiksach. Do serc klasy 4c książki docierały przez okładkę – ich zadaniem było podróżować po półkach biblioteki, wybrac okładkę książki, która im się podoba, a potem spróbowac ją odtworzyć w formie plastycznej. 1b i 1c dowiedziały się jakie książki czytali ich rodzice i wypożyczyli starsze książki z naszej biblioteki. Klasa 1c wysłuchała książki o króliczku z lusterka i uczyliśmy się je puszczać. A to nie wszystko, co się działo i dziać w najbliższych miesiącach będzie.