1 miejsce na etapie REJONOWYM w  KOSZYKÓWCE 3×3  dziewcząt!  

 Dnia 18.11.2021r. w pięknej, nowej Hali Sportowej w Kobylance koło Gorlic odbył się finał Rejonowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce 3×3 dziewcząt, oraz chłopców z rocznika 2007 i 2008. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. Mecze trwały po 10 minut na jeden kosz. Na parkiecie na przemian rozgrywano po 2 mecze chłopców, a następnie dziewcząt. W kategorii dziewcząt w turnieju udział wzięły 4 drużyny – mistrzowie powiatów: SP 3 Limanowa, SP Wielogłowy, SP Stróżówka oraz SP21 Nowy Sącz.    

      Jeszcze przed zawodami nasze dziewczęta typowane były jako faworytki turnieju i rzeczywiście z tej roli wywiązały się perfekcyjnie. Występujące na co dzień w klubie UKS Żak Nowy Sącz, ograne w lidze i turniejach nie pozostawiły żadnych złudzeń koleżankom z pozostałych ekip. Odnosząc 3 pewne zwycięstwa, zajęły 1 MIEJSCE w turnieju, zdobyły złote medale i wywalczyły awans do finału wojewódzkiego w Tarnowie. Najbardziej cieszy fakt że reprezentantki SP21 bezpiecznie i bez żadnych kontuzji zakończyły zawody, pokazały dobrą koszykówkę i każda z dziewcząt punktowała.   

Wyniki uzyskane w poszczególnych meczach: (18 – 3) z SP3 Limanowa,  (21 – 2) z SP Wielogłowy, oraz (21 – 0) z SP Stróżówka. Królem strzelców turnieju została nasza Nadia Klimek z dorobkiem 24 punktów, a wśród najskuteczniejszych znalazła się również Wiktoria Mróz która rzuciła 21 punktów.

Zwycięska drużyna SP21 pod opieką Piotra Załubskiego wystąpiła w następującym składzie:

Nadia Klimek (24pkt), Wiktoria Mróz (21pkt), Łucja Tokarczyk (6pkt), Anna Chowaniec (5pkt), Wiktoria Zegzda (4pkt).