Mistrzostwo Nowego Sącza w „trójkach” koszykarskich dziewcząt z 7-8 klas!

 Dnia 15.11.2021 w hali sportowej MOSiR odbył się turniej „trójek” koszykarskich dziewcząt i chłopców klas 7-8 (z rocznika 2007 i 2008). W kategorii dziewcząt wystartowało 6 szkół które w dwóch grupach rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym”, a zwyciężczynie grup rywalizowały w finale. W wyniku losowania koszykarki z SP21 znalazły się w grupie „B”, którą wygrały pokonując kolejno: SP6 (9-1), oraz SP3 (6-0). W pierwszym meczu zdobyczą punktową podzieliły się: Mróz (5pkt), Klimek (3pkt), Zegzda (1pkt), a w drugim Tokarczyk (2pkt), Chowaniec (2pkt), Zegzda (1pkt), Klimek (1pkt). Najlepszą drużyną w grupie „A” okazała się SP15 której zawodniczki wyraźnie pokonały SP9 (7-0), oraz SP2 (8-4). Tak więc finał okazał się wewnętrzną sprawą dziewcząt z drużyny Żak Nowy Sącz, ponieważ zarówno w składzie „piętnastki” jak i „dwudziestki jedynki” znalazły się same zawodniczki klubowe. Spotkanie o „złoto” było bardzo zacięte, jednak nieco lepiej poradziły sobie nasze reprezentantki, które wygrały (5-0) i zajęły 1 MIEJSCE zostając mistrzyniami Nowego Sącza. Tym samym uzyskały awans do zawodów rejonowych. Duże brawa należą się całej ekipie, która na zwycięstwo zapracowała przede wszystkim świetną postawą w obronie. W trzech meczach straciły tylko 1 punkt! Jeżeli jeszcze uda się choć trochę poprawić skuteczność rzutową to można być spokojnym wyniku na etapie rejonowym. Oprócz SP21 i SP15 na podium znalazła się jeszcze SP3, która w meczu o 3 miejsce pokonała SP9 (1-0).

SP21 reprezentowały: Nadia Klimek, Wiktoria Zegzda, Łucja Tokarczyk, Wiktoria Mróz, Anna Chowaniec. Opiekunem drużyny był Piotr Załubski.

       W tym samym czasie rywalizowali również chłopcy. 9 drużyn podzielono na 3 grupy. Nasi koszykarze znaleźli się w grupie „A” razem z SP2 i SP9. Turniej zaczął się dla nas fantastycznie od ciężko wywalczonego, ale zasłużonego zwycięstwa (5-2) z SP9. Do tego SP9 wygrała (5-3) z SP2. Tak więc wszystko było w naszych rękach i pokonanie „dwójki” dawało 1 miejsce w grupie i awans do najlepszej trójki zawodów, a więc strefy medalowej, co przed turniejem bralibyśmy w ciemno. Byliśmy na tyle w dobrej sytuacji, że nawet niewielka porażka (dwoma punktami) również dawała finał! Tymczasem konkurenci do finału z SP2 nie mając nic do stracenia zagrali bez kompleksów, odważnie i ze sporą dozą szczęścia, którego tym razem nam zabrakło. Ostatecznie rywale byli lepsi, wygrali (5-1) i to oni dostali możliwość gry o medale. Nasza drużyna, można powiedzieć była o 2 punkty od podium, jednak porażka w takich rozmiarach zepchnęła nas na 7-9 MIEJSCE w klasyfikacji końcowej. Mimo wszystko chłopcy udowodnili że lubią i umieją grać w koszykówkę, pokazali kilka bardzo dobrych akcji, oraz ambitnie walczyli do ostatnich sekund o każdą piłkę. Na podium znalazły się: SP15, Jezuickiemu Centrum Edukacji, oraz SP2. Skład drużyny SP21: Antoni Macałka, Kamil Jaworski, Patryk Baran, Miłosz Liber, Kamil Mróz. Opiekunem drużyny był Maciej Jawor.