Na ratunek książkom

W miesiącu bibliotek – październiku, uczniowie klas 4,5 i 6 w ramach wolontariatu bibliotecznego “Lekarze książek” przychodzili po lekcjach i aktywnie pomagali w bibliotece. Najpierw przeszukali wszystkie półki w poszukiwaniu książek, które mogłyby potrzebować “lekarskiej pomocy”. Książki niszczy czas, osoby, które nie dbają o wybożyczone książki, ale również zainteresowanie – książka częściej pożyczana szybciej się niszczy, ale może to świadczyć jedynie o tym jaka jest ciekawa. Po znalezieniu podniszczonych egzemplarzy uczniowie pod okiem pani Anny Kmiecik uczyli się jak je sklejać, naprawiać i w owocny sposób wykorzystali swój wolny czas, jednocześnie integrując się ze sobą. Bo chociaż w biliotece powinniśmy zachowywać się cicho, to czasem warto zachowywać się przyjaźnie i zintegrować się z koleżankami i kolegami.