Dzień Chleba w świetlicy szkolnej

Światowy Dzień Chleba obchodzony jest 16 października. Z chlebem dzieci mają styczność na co dzień – więc świetliczaki podczas zajęć dowidziały się, jak ważną rolę pełni chleb w naszym życiu. Słuchając opowiadania i układając historyjkę obrazkową ,,Od ziarenka do bochenka’’ zaznajomiły się z całym procesem powstawania chleba. Uświadomiły sobie, że chleb jest produktem ciężkiej pracy wielu ludzi i należy go szanować. Dzieci poznały też przysłowia i nasze tradycje związane z chlebem. Miały okazję degustować różne rodzaje pieczywa, a także dowiedziały się, jak ważne dla zdrowia jest codzienne spożywanie produktów zbożowych. Świetliczaki uczestniczyły również w pieczeniu chleba. Czekając na chleb dzieci wykonały z masy solnej własne ,,wypieki’’, które potem pomalowały farbami. Po upieczeniu chleba, zapach unosił się w całej świetlicy. Dzieciaki z wielkim apetytem zajadały się upieczonym chlebkiem. Na pyszny chlebek skusiły się nawet niejadki. Tylko czemu ten sam chlebek nie zawsze smakuje tak samo?