SPRAWOZDANIE Z XXI DNIA PAPIESKIEGO

W niedzielę 10 października w Polsce i środowiskach polonijnych na całym świecie obchodziliśmy XXI Dzień Papieski. Hasłem tego dnia były słowa „Nie lękajcie się!”.
Z tej okazji w naszej społeczności szkolnej w dniach 11 – 12 października br. została zorganizowana zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

            W akcję zostali zaangażowani uczniowie z klasy 8A Joanna Kornakiewicz, Aneta Patryak, Zuzanna Dąbrowska, Jakub Kotarba i Patryk Jankowski, którzy odwiedzali sale lekcyjne oraz oddziały przedszkolne i z przekonaniem zachęcali do wrzucenia symbolicznej złotówki do puszek. Dodatkowo osoby wspierające otrzymały naklejkę z Janem Pawłem II, jako wyraz uznania i podziękowania. Nad całym wydarzeniem czuwały: p. Joanna Smoleń,    p. Agnieszka Sokołowska, p. Katarzyna Kotlarz.

            Dzięki ogromnemu wsparciu rodziców uczniów i przedszkolaków, nauczycieli, wychowawców oraz Dyrekcji, bez której to przedsięwzięcie nie mogłoby się odbyć, udało się zebrać kwotę w wysokości 788,28 zł  za co serdecznie dziękujemy!

            Przypomnijmy, że jednym z najważniejszych działań Fundacji jest prowadzony od samego początku jej istnienia program stypendialny. Stypendia przyznawane są zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin z małych miast i terenów wiejskich.