Różne strony książki

21-22 czerwca uczniowie klas 1 a, 1b, 1c i 1d brali udział w działaniach w ramach projektu “Różne strony książki”, organizowanego przez Oddział dla Dzieci i Młodzieży Sądeckiej Biblioteki Publicznej. Spotkania w ramach projektu odbywały się przez platformę Zoom w formie online.

W poniedziałek dzieci połączyły się na spotkanie autorskie z Tomaszem Samojlikiem o tytule “O czym szumi puszcza i inne opowieści przyrodnicze u progu lata”. Autor opowiedział o pracy biologa, ilustratora i o swoich bestsellerowych postaciach i ich przygodach:żubrze Pomponiku i ryjówce Dobrzyku.

We wtorek dzieci wzięły uudział w “Małych warsztatach komiksu z czarownicą Irenką”, prowadzonymi przez Agnieszkę Żelewską. Warsztaty realizowane były na bazie twórczości autorki, zwłaszcza jej książki obrazkowej “Czarownica Irenka”. Dzieci dowiedziały się jak powstaje komiks, jak pokazać ruch i emocje na rysunku, a na końcu stworzyły proste historyjki obrazkowe.