I miejsce klasy 6a w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym!

Miło nam poinformować, o niebywałym sukcesie klasy 6a, która zdobyła

miejsce w województwie a 14 w PolsceXXXII edycji Międzynarodowego Konkursu  „Mathématiques Sans Frontières”.

 

Udział w konkursie dał naszym uczniom szansę na wykorzystanie własnej inicjatywy w rozwiązywaniu zadań, pozwolił zdobyć doświadczenie w pracy zespołowej i zachęcił do nauki języków obcych. Konkursowi patronuje i wspiera Polskie Towarzystwo Matematyczne.

 

Od kilkunastu lat w krajach Europy Zachodniej organizowany jest Międzynarodowy Konkurs Matematyczny “Mathematiques sans frontieres” mający charakter zawodów międzyklasowych.

Pierwsza edycja tego konkursu została zorganizowana w roku 1989 między innymi przez Akademię w Strasburgu. Objęła ona 87 klas szkół francuskich. Konkurs bardzo szybko zyskał dużą popularność w krajach Europy Zachodniej. Od 1993 roku Polska była reprezentowana w Międzynarodowym Konkursie “Mathematiques sans frontieres” (na zasadzie eksperymentu) przez uczniów z rejonu Nowy Sącz. Powołany (w październiku 2001) Polski Komitet Organizacyjny Międzynarodowego Konkursu “Mathematiques sans frontieres” (wspierany przez Komitet Organizacyjny Konkursu w Strasburgu oraz polskie władze oświatowe) rozpowszechnił ten konkurs, co przełożyło się na szybki wzrost liczby polskich uczestników konkursu.

W bieżącym roku szkolnym w konkursie nasi uczniowie zajęli miejsca:

 

klasa 6a  PIERWSZE miejsce w województwie 14 w Polsce

klasa 6c 4 miejsce w województwie 18 w Polsce

klasa 6d 6 miejsce w województwie 20 w Polsce

klasa 6b 11 miejsce w województwie 26 w Polsce

klasa 5b 12 miejsce w województwie 28 w Polsce

klasa 5c 15 miejsce w województwie 41 w Polsce

klasa 8a 5 miejsce w województwie 35 w Polsce

klasa 8b 5 miejsce w województwie 35 w Polsce

klasa 8b 6 miejsce w województwie 39 w Polsce

 

Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięcia uczniów, gratulujemy im i życzymy dalszych sukcesów!