Gry nie tylko przed komputerem

W naszej bibliotece szkolnej całkiem niedawno pojawiły się gry planszowe i karciane, z których można korzystać w czytelni i po lekcjach lub przed lekcjami, zgodnie z przepisami podczas reżimu sanitarnego, można przyjść ze znajomymi z klasy i zintegrować się grając w różne ciekawe i różnorodne gry planszowe. Wychodzimy z tą incjatywą jako zdrowszą alternatywę od grania w gry na komórkach czy komputerach, od których warto czasem odpocząć po długim okresie, kiedy nie można było się zobaczyć twarzą w twarz. Wśród gier znajdziemy klasykę w stylu “5 sekund” i ta “Tajniaków”. Są również gry jak “Kontrast” (alternatywa dla gry “Dixit”), “PtaKostki” – gra karciana, której turnieje rozgrywają się między innymi w Nowym Sączu w sklepie Hobbity.pl, a także coś bardziej fantastycznego – “Celestia”. Dla fanów popkultury znajdą się 2 gry z postaciami Marvela, a dla posiadających dystans do świata możemy zaproponować grę “Wybuchające kotki”. W związku z obecną sytuacją i lekcjami odbywającymi się w bibliotece prosimy uczniów o zgłaszanie się dzień wcześniej, aby upewnić się czy rozgrywki są w danych godzinach możliwe.