Nasze prace w dalszej podróży po Japonii

Po zakończeniu wystawy na kampusach uniwerytetu Shiga, prace naszych pierwszoklasistów zawędrowały do szkoły podstawowej przy uniwersytecie Shiga w Japonii. Tym razem prace mogły zobaczyć dzieci, a nie tylko studenci. Już od jutra nasza wystawa udaje się w dalszą drogę – będzie prezentowana w Muzeum Portu Humanitaryzmu w Tsurudze w Japonii.

W roku 2020 obchodziliśmy  stulecie udzielenia przez Japonię pomocy „dzieciom syberyjskim”. W kraju  schroniło się ponad 760 sierot. Po około dwuletnim pobycie w Japonii dzieci zostały przewiezione do Polski.  Dwadzieścia lat później, w trakcie II Wojny Światowej, do portu w Tsurudze przybyły statki z Polakami, głównie żydowskiego pochodzenia, którym japoński konsul w Kownie, Chiune Sugihara, wydał tak zwane „wizy życia”. Więcej informacji na stronie muzeum.

https://tsuruga-museum.jp/modules/info/index.php?action=PageView&page_id=9