Święto Odzyskania Niepodległości w przedszkolu

W dniu 10 listopada 2020 roku przedszkolaki z grupy IV wspólnie uczcili tak ważne dla Polski Święto Odzyskania Niepodległości. Uroczystość odbyła się pod hasłem „Wszystko to Polska, ojczyzna nasza”. Była ona okazją do głośnego czytania i recytacji wierszy patriotycznych o Polsce oraz obejrzenia prezentacji „Co to jest niepodległość?”. Wiersz pt. „Dziękuję Polsko” czytała Zuchom pani Beata Mac – dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 3. Uroczystość uświetniły występy przedszkolaków: wspólne uroczyste śpiewanie hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego, piosenki „Wielkie święto” oraz wykonanie układów tanecznych: poloneza do utworu klasycznego F. Chopina oraz koziorajki.

Uroczystość przygotowały i prowadziły nauczycielki: Julia Hojdys i Irena Michalik.

 

 

W dniu 10. 11. 2020 Grupa III “Krasnoludki” świętowała uroczystość odzyskania Niepodległości. Dzieci odśpiewały uroczyście hymn Polski – Mazurek Dąbrowskiego, kolorowały flagi. Wiele radości przyniósł wspólny śpiew utworu – “Jesteśmy Polką i Polakiem”.