„ZŁOTO” I „BRĄZ” DLA SP21 ZA BIEGI PRZEŁAJOWE W MISTRZOSTWACH NOWEGO SĄCZA (KL.7-8)

Dnia 24.09.2020r. na międzyszkolnym stadionie MOS-u przy ul. Lenartowicza w Nowym Sączu odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe klas 7-8 w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Były to pierwsze zawody po półrocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Ze względu na zaistniałą sytuację do zawodów zgłosiło się mniej szkół niż zazwyczaj. Dodatkowo ze względów bezpieczeństwa każda drużyna miała w składzie po 6, a nie jak dotychczas po 10 osób, przez co ogólna liczba osób startujących w zawodach wyraźnie się zmniejszyła. 

    Sztafety chłopców rozpoczęły rywalizację o godzinie 9.00. Wystartowało 7 szkół. Nasi „przełajowcy” spisali się na medal. Dokładnie mówiąc na brązowy medal. Wszyscy dali z siebie 100%. Zaraz po starcie stworzyła się 5-cio osobowa grupa. Na kolejnych zmianach dochodziło do przetasowań w czołówce w której cały czas biegł nasz zawodnik. Na dwóch ostatnich zmianach były już spore różnice pomiędzy kolejnymi drużynami. Ostatecznie chłopcy zajęli 3 MIEJSCE, wyraźnie pokonując pozostałe zespoły. Do 2 miejsca straciliśmy niewiele bo zaledwie około 10 sekund. Na 1 miejscu znaleźli się zawodnicy z SP18, a na 2 miejscu finiszowali przedstawiciele SP 3.

Chłopcy z SP21 wystąpili w następującym składzie: Antoni Macałka, Hubert Tomczyk, Kacper Zegzda, Bartosz Kocemba, Marcel Bębenek, Patryk Peciak, Bartosz Górka.    

     Drużyna dziewcząt na trasie biegu spisała się jeszcze lepiej niż chłopcy. Nasze zawodniczki wygrały zawody i zajmując 1 MIEJSCE, jako mistrzynie Nowego Sącza awansowały do finału wojewódzkiego. W gronie 5 sztafet dziewczęta nie miały sobie równych i zdeklasowały swoje koleżanki z innych szkół, a na mecie zameldowały się ponad półtorej minuty wcześniej od kolejnej ekipy! Na pierwszej zmianie rewelacyjnie pobiegła Nadia Klimek która wypracowała prawie 50 metrów przewagi. Kolejne dziewczęta biegnąc samotnie jako liderki tylko powiększały tą różnicę. Formalności dopełniła Wiktoria Zegzda, doprowadzając naszą sztafetę do mety z ogromną przewagą. Na podium znalazły się również zespoły z SP2 – 2 miejsce, oraz z SP15 – 3 miejsce.

Dziewczęta z SP21 wystąpiły w następującym składzie: Nadia Klimek, Julia Klok, Wiktoria Mróz, Alicja Wachel, Martyna Liber, Wiktoria Zegzda. Opiekunami chłopców i dziewcząt na zawodach byli Piotr Załubski i Dariusz Peciak.