Zwycięstwo koszykarek w zawodach REJONOWYCH 1 MIEJSCE i awans do etapu wojewódzkiego!

Dnia 04.03.2020r. w Hali Sportowej MOSiR w Nowym Sączu odbył się finał Rejonowych Igrzysk Dzieci w koszykówce dziewcząt – rocznik 2007 i młodsze.

W turnieju udział wzięły 4 drużyny – mistrzowie powiatów: SP Gorlice, SP Limanowa, SP Wielogłowy oraz SP21 Nowy Sącz. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” 4×6 min.

WYNIKI ZAWODÓW

SP Wielogłowy – SP Limanowa ( 15-8 )

SP21 N.SączSP Gorlice ( 39-6 )

SP21 N.SączSP Limanowa ( 40-2 )

SP Wielogłowy – SP Gorlice ( 16-11 )

SP Limanowa – SP Gorlice ( 22-13 )

SP21 N.SączSP Wielogłowy ( 41-8 )

KOLEJNOSC TURNIEJU

1. SP21 Nowy Sącz

2. SP Wielogłowy

3. SP Limanowa

4. SP Gorlice

Przed turniejem było wiadomo że wystąpimyw najmocniejszym składzie.Wszystkie dziewczęta były zdrowe, jedynie naszą kapitan dotknęły drobne dolegliwości żołądkowe. Jednak jak się później okazało nie stanowiło to żadnego problemu dla Nadii Klimek która zagrała koncertowo i została królem strzelców turnieju z dorobkiem 32 punktów. Drużyna bez większych kłopotów odniosła komplet zwycięstw zajmując 1 MIEJSCE dzięki czemu awansowała do kolejnego etapu – finału wojewódzkiego.

Scenariusz wszystkich meczów był podobny. Dziewczęta stopniowo” rozpędzały się” i w kolejnych kwartach zwiększały przewagę punktową. Najbardziej cieszy fakt że wszystkie koszykarki punktowały przyczyniając się do zwycięstwa w turnieju. Opiekunem drużyny był Piotr Załubski.

Zwycięska drużyna SP21 wystąpiła w następującym składzie:

Nadia Klimek (32pkt),, Łucja Tokarczyk (25pkt), Wiktoria Mróz (21pkt), Wiktoria Zegzda (21pkt),

Anna Olchawa (4pkt), Anna Chowaniec (4pkt), Wiktoria Filipowicz (4pkt), Nicola Szkarłat (3pkt), Milena Mróz (2pkt), Kaja Ledniowska (2pkt), Tatiana Konicka (2pkt), Aleksandra Górka (2pkt).