„Pingpongiści” z SP21 wśród najlepszych w Sączu. 5 osób z awansem do zawodów rejonowych!

      Dnia 21.02.2020r w Hali MOSiR przy ul. Nadbrzeżnej w Nowym Sączu odbyły się zawody szkół podstawowych klas 4-6 w indywidualnym tenisie stołowym dziewcząt. W turnieju udział wzięło 13 zawodniczek z czterech sądeckich szkół:  SP6, SP7, SP16 i SP21. 

Dziewczęta z SP21 (Wiktoria Mróz, Nadia Klimek, Kaja Ledniowska, Milena Mróz), zagrały bardzo dobre zawody, wygrywając 10 pojedynków z 20 rozegranych gier! Najlepiej spisała się Nadia Klimek, która zdobyła 4 miejsce ! Na 6 rozegranych spotkań odniosła 3 zwycięstwa, a porażek doznała tylko z zawodniczkami SP6. Bardzo niewiele zabrakło do podium, gdyż w meczu o 3 miejsce przy stanie (1-1) w setach i prowadząc (6:4) w decydującym secie zabrakło trochę spokoju. Pojawiło się za dużo błędów i porażka w tie-breaku 8-11, a w całym meczu (1-2). W meczu decydującym o 5 miejscu spotkały się 2 nasze dziewczęta. Kaja Ledniowska po bardzo wyrównanej grze wygrała ze szkolną koleżanką Wiktorią Mróz (2-1). Tym samym Kaja zajęła 5 miejsce odnosząc 3 zwycięstwa i przegrywając tylko 2 single.

6 miejsce przypadło Wiktorii która w pięciu meczach triumfowała 2 razy. Odniosła jednak bardzo cenne zwycięstwo z jedną tenisistką z SP6 i to (2-0). Bardzo cieszy 7 miejsce wywalczone przez Milenę Mróz, która była naszą najmłodszą zawodniczką i w turnieju tenisa stołowego wystąpiła po raz pierwszy. Milena pokonała dwie rywalki na cztery z którymi przyszło jej rywalizować. W klasyfikacji szkół nasze dziewczęta zajęły 2 MIEJSCE. Całe podium zajęły zawodniczki z SP6. Jednak cztery kolejne lokaty przypadły naszym tenisistkom.   

      Dnia 28.02.2020 również w Hali MOSiR odbyły się zawody szkół podstawowych klas 4-6 w indywidualnym tenisie stołowym chłopców. W turnieju udział wzięło 25 zawodników z siedmiu sądeckich szkół: SP3, SP6, SP7, SP8, SP18, SP21 i KSP.  

Chłopcy reprezentujący SP21 (Antoni Macałka, Paweł Ratyński, Tomasz Mróz, Kamil Jaworski, Kamil Dunikowski), odnotowali udany występ, wygrywając 12 pojedynków z 21 rozegranych gier!  Najlepszy wynik osiągnął Antoni Macałka, który zajął 5 miejsce,oraz Tomasz Mróz zajmując 6 miejsce, dzięki czemu obydwaj uzyskali awans do zawodów rejonowych. Antek wygrał aż 5 meczy na 7 rozegranych, a Tomek 3 z sześciu pojedynków. Dzielnie walczyli również pozostali nasi tenisiści. Kamil Jaworski i Paweł Ratyński po pokonaniu swoich dwóch pierwszych rywali, w kolejnych dwóch singlach doznawali porażek. Kamil Dunikowski wygrał swój drugi z trzech rozegranych meczów. W klasyfikacji szkół nasi zawodnicy zajęli 2 MIEJSCE.Zawodnicy otrzymali dyplomy, a 3 najlepszych tenisistów i tenisistki medale ufundowane przez ZPOW. Finałowa szóstka zarówno dziewcząt jak i chłopców zakwalifikowała się do zawodów rejonowych które będą rozegrane pod koniec marca w Limanowej. Tym samym z 12 osób reprezentujących Nowy Sącz najliczniejszą bo aż 5 osobową grupę stanowią dzieci z SP21. Opiekunem drużyn z SP21 był Piotr Załubski.