Sobotnie wędrówki z Szewczykiem Dratewką

W sobotę, 29 lutego 2020 roku, Szkoła Podstawowa nr 21 otworzyła swe podwoje dla wszystkich, którzy zastanawiają się, gdzie rozpocząć naukową karierę. Na naszych Gości czekały tego dnia naprawdę liczne atrakcje!

Punktualnie o godzinie 9.00 w sali teatralnej rozpoczęło się przedstawienie pt. „Szewczyk Dratewka”, przygotowane przez klasy 1a i 2a wraz z paniami wychowawczyniami: Bożeną Górą oraz Anną Kuchnią. Spektakl okazał się nie tylko wydarzeniem artystycznym, ale też świetnym wstępem do późniejszych zmagań, czyli zdobywania punktów i nagród w kolejnych salach lekcyjnych.

Wzorem baśniowego Szewczyka, dzieci wędrowały z miejsca na miejsce, wykonując przy tym rozmaite zadania. Były wśród nich między innymi potyczki matematyczne oraz informatyczne, zabawy z językami obcymi, łamigłówki historyczne, eksperymenty z chemii i fizyki czy zmagania sportowe.

Oczywiście na drodze małych wędrowców nie mogło zabraknąć sympatycznych stworzeń. Jak wszyscy wiemy, w życiu Szewczyka Dratewki ogromną rolę odegrały pszczoły, mrówki i kaczki. W sobotni poranek po SP 21 przechadzała się co prawda tylko jedna pszczółka i jedna mrówka (w towarzystwie, nie wiedzieć czemu, biedronki), ale za to w sali 103 można było spotkać innych przedstawicieli fauny, a byli to: biała kura ozdobna, chomiki syryjskie i dżungarskie, świnki morskie, papużki faliste, króliczki (miniaturki, ale dobrze odżywione), żółwie wodno – lądowe, szczurek oraz wąż zbożowy. Ten ostatni gościł na Dniu Otwartym już drugi raz i osoby, które go pamiętają z ubiegłego roku, twierdzą, iż wydłużył się z 0,5 metra do metra. Strach pomyśleć, co będzie w następnym roku, jeśli przyrost masy będzie nadal tak spektakularny!

A skoro już jesteśmy przy temacie natury, to warto wspomnieć, iż tego dnia przed oczami każdego, kto zawędrował do sali nr 017, roztaczał się niezwykły widok, a mianowicie … prawdziwy biwak! Należy dodać, że do 017 prędzej czy później trafiali wszyscy, a to za sprawą cudownego aromatu obozowej jajecznicy i pieczonych kiełbasek, jaki rozchodził się stamtąd po całej szkole. Niektórym nawet udało się spróbować tych campingowych specjałów! Natomiast osoby, dla których jajecznicy i kiełbasy akurat zabrakło, mogły udać się do kawiarenki, gdzie serwowano m.in. pyszne babeczki, owoce i napoje.

Jeśli dodać do tych atrakcji możliwość uzyskania konsultacji logopedycznych, doświadczenia zbawiennego wpływu dogoterapii oraz przećwiczenia przepony (śmiech!) przy malowaniu twarzy, to łatwo sobie wyobrazić atmosferę, jaka panowała w minioną sobotę w naszej szkole. Żałujcie, jeżeli Was z nami nie było!

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi

składa serdeczne podziękowania Rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie Dnia Otwartego,

a także UczennicomUczniom służącym w tym dniu pomocą naszym miłym Gościom.