Nasi tenisiści stołowi 2 ekipą w zawodach międzyszkolnych 7-8 klas

Dnia 14.02.2020 w Hali MOSiR przy ul. Nadbrzeżnej w Nowym Sączu odbyły się zawody szkół podstawowych klas 7-8 w indywidualnym tenisie stołowym chłopców. W turnieju udział wzięło 21 zawodników z pięciu sądeckich szkół: SP2, SP7, SP15, SP21 i KSP.  

    Grano systemem brazylijskim „do 2 przegranych” a następnie rywalizowano o poszczególne lokaty. Wszystkie spotkania singlowe rozgrywane były do 2 wygranych setów, a każdy set do 11 punktów.

Chłopcy reprezentujący SP21 (Grzegorz Twaróg, Kacper Wachel, Filip Lulek, Adrian Bodziony), odnotowali udany występ, wygrywając 10 pojedynków z 19 rozegranych gier!  Najlepiej spisali się Grzegorz Twaróg, który zajął 5 miejsce,oraz Kacper Wachel zajmując 6 miejsce, dzięki czemu obydwaj uzyskali awans do zawodów rejonowych. Grzegorz wygrał 3 single, doznając 2 porażek jedynie z zawodnikami KSP, którzy znaleźli się na podium. Kacper rozegrał aż 8 spotkań w całym turnieju a więc najwięcej spośród naszych zawodników. Pokonał 5 przeciwników i znalazł się w najlepszej „szóstce”. Dzielnie walczyli również pozostali nasi tenisiści, którzy po wygraniu swoich pierwszych meczów w turnieju, w kolejnych doznali porażek trafiając na tenisistów z KSP, oraz swoich kolegów z SP21. W klasyfikacji indywidualnej Filip Lulek zajął 9 miejsce, a Adrian Bodziony również 9 miejsce. W klasyfikacji szkół nasi zawodnicy zajęli 2 MIEJSCE.

                                                             Klasyfikacja indywidualna

                                                     1m.  –   KSP    / Kamil Leśniak /

                                                     2m.  –   KSP    / Karol Wiejski /  

                                                     3m.  –   KSP    / Krzysztof Mółka /

                                                        4m.  –   KSP    / Maksym Marcoll /

                                                     5m.  –   SP 21  / Grzegorz Twaróg /

                                                     6m.  –   SP 21  / Kacper Wachel /

                                                 9-12m.  –   SP 21  / Filip Lulek / 

                                                 9-12m.  –   SP 21  / Adrian Bodziony /  

Finałowa szóstka chłopców (4 z KSP, oraz 2 z SP21) zakwalifikowała się do zawodów rejonowych. Zawodnicy otrzymali dyplomy, a 3 najlepszych tenisistów medale ufundowane przez ZPOW Opiekunem drużyny z SP21 był Piotr Załubski.