Smak tradycji – świąteczne pieczenie pierników w świetlicy szkolnej

Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierników i ich zapachem.  Święta tuż, tuż …. więc  w naszej świetlicy znów piernikowe szaleństwo. Pieczenie pierników stało się już naszą tradycją.  Dzieci postanowiły trochę tego świątecznego zapachu wnieść do szkoły. W związku z tym 19 grudnia miało miejsce w naszej świetlicy  wielkie pieczenie świątecznych pierniczków.  Dzieci podzieliły się na grupy odpowiedzialne za poszczególne zadania ; przygotowanie  ciasta, wałkowanie i wycinanie pierniczków foremkami.

Najwięcej zabawy i najwięcej chętnych było oczywiście do wycinanie pierniczków z foremek. Podczas  pieczenia pierników w całej szkole rozchodził się niezmiernie apetyczny zapach kuszący niejednego łakomczucha.  Po upieczeniu pierników dzieci ozdabiały je lukrem, polewą

i kolorowymi posypkami według własnych upodobań. Trudno było powstrzymać się od posmakowania tych wspaniałych słodkości.  Każdy pierniczek był piękny i tak samo pyszny. Dzieci mogły się same o tym przekonać, bo na koniec odbyła się słodka degustacja.

Część pierników dzieci zabrały do domu, by pochwalić się rodzicom.

 Pieczenie i zdobienie świątecznych pierników sprawiło dzieciom wiele radości.