Porządkowanie miejsc pamięci narodowej na Cmentarzu Komunalnym w Nowym Sączu.

Dnia 25.10.2019 r. uczniowie klasy 6 a oraz 6 c wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego panią Magdaleną Mirek i panem Piotrem  Załubskim  odwiedzili miejsca pamięci narodowej na Cmentarzu Komunalnym w Nowym Sączu. Celem wizyty było uporządkowanie grobowca kpt. WP. Floriana Wawrykiewicza, nad którym nasza szkoła sprawuje opiekę. Uczniowie zadbali o estetyczny wygląd miejsca pochówku Floriana Wawrykiewicza. Dzieci z własnej inicjatywy posprzątały również kilka innych grobowców, które były zaniedbane. Oprócz prac porządkowych, szóstoklasiści odwiedzili ważne dla historii naszego miasta pomniki miejsc pamięci narodowej min. Pomnik powstańców z 1831 r. i 1863 r. oraz Monumentalny pomnik – obelisk z kwaterami grobów żołnierzy polskich, austriackich i niemieckich z czasów I wojny światowej. W promieniach jesiennego słońca nie zabrakło zadumy i oddania hołdu bohaterom znanym i tym nieznanym.