KOSZYKÓWKA chłopców 3×3 /rocznik 2008 i młodsi/IGRZYSKA DZIECI 2019/2020 /

Dnia 16.10.2019 w hali sportowej MOSiR po raz pierwszy w historii rywalizacji szkół podstawowych odbył się turniej w trzyosobowej koszykówce chłopców klas 5 i młodszych  (rocznik 2008 i młodsi) –

z udziałem 7 drużyn. Zawody rozgrywano systemem grupowym, a w każdym meczu trwającym 8 min rywalizowano na jeden kosz. Tak więc na boisku do koszykówki odbywały się równocześnie po 2 mecze. Ponieważ 2 szkoły (SP7 i SP18) miały w składzie chłopców starszych – z rocznika 2007, więc te zespoły wystąpiły w zawodach jako PK (czyli poza konkursem). Drużyna SP21 trafiła do grupy „B” razem z SP7, SP9 i SP15. Pierwszy mecz to przegrana (2-4) z SP7, a 2 punkty zdobył Kamil Wójs. Kolejny mecz wygraliśmy (2-0) z SP9, po celnym rzucie Tomka Mroza.

Trzecie spotkanie grupowe mimo porażki (0-6) z SP15, dało awans do półfinału w którym zagraliśmy ze zwycięzcą grupy „A”. Na tym etapie turnieju po zaciętej walce pokonaliśmy jednym punktem (2-1) SP3, dzięki czemu znaleźliśmy się w finale! Wygraną zapewniło trafienie Kamila Jaworskiego, oraz świetna postawa w obronie całej drużyny. W finale ponownie zagraliśmy z „piętnastką”, a rywale po raz drugi okazali się lepsi. Mimo porażki z najlepszą drużyną całego turnieju (2-9) z SP15 chłopcy zdobyli srebrne medale oraz 2 MIEJSCE w klasyfikacji końcowej i tytuł wicemistrzów Nowego Sącza!!!

Ten sukces dał naszym koszykarzom dużo radości ponieważ sprawili małą niespodziankę, na którą zasłużyli swoją postawą: ambicją, walecznością, przygotowaniem motorycznym i współpracą na parkiecie, pomimo że kilka drużyn było lepszych technicznie. Duże brawa i gratulacje dla całej ekipy, która zagrała bardzo dobre zawody.

   

Wyniki meczów koszykarzy z SP21

SP21 – SP7     (2-4)     mecz grupowy

SP21 – SP9     (2-0)     mecz grupowy

SP21 – SP15   (0-6)     mecz grupowy

SP21 – SP3     (2-1)     półfinał

SP21 – SP15   (2-9)     finał

 

Skład drużyny SP21

Kamil Wójs, Tomasz Mróz, Kamil Jaworski, Kamil Dunikowski, Miłosz Liber, Jakub Kaczwiński.

Opiekunem drużyny był Piotr Załubski