CodeWeek2019

Od 5 do 20 października w całej Europie, w tym oczywiście w Polsce, będziemy świętować Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019.

Nasza szkoła po raz pierwszy bierze udział w tym wydarzeniu.

Na czym polega to świętowanie? Na dobrej  zabawie, do której zapraszamy wszystkich,
w każdym wieku.

Europejski Tydzień Kodowania to …

wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko! Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem. W skrócie: jeśli wiesz co nieco o programowaniu – w trakcie CodeWeek dowiesz się jeszcze więcej, jeśli o programowaniu nie wiesz nic – CodeWeek to świetna okazja, by zacząć swoją przygodę z kodami.

Po co uczyć dzieci programowania?

Po co nam to programowanie? To nie tylko ścieżka kariery. To przede wszystkim nauka, która daje szansę na zdobycie przez dzieciaki uniwersalnych kompetencji, czyli kompetencji kluczowych,   ale i  umiejętności bardzo przydatnych w życiu dorosłych.

Wbrew popularnej opinii – programowanie to nie tylko siedzenie przed komputerem, ale to przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi czy umiejętności matematycznych. Projektowanie prostych komputerowych algorytmów daje dzieciom  poczucie sprawczości oraz uczy zadaniowego podejścia do problemów. Praca
w zespołach, czy szukanie wspólnych rozwiązań, pomagają doskonalić także kompetencje społeczne. Nie trzeba być matematycznym orłem, by być świetnym programistą.

 

W trwającym obecnie europejskim tygodniu kodowania zaplanowaliśmy i zgłosiliśmy na stronie https://codeweek.eu/events  10 wydarzeń,   które zostały zaakceptowane przez organizatorów konkursu Code Week.