Wycieczka SKKT-Hala Łabowska

Dnia 07.09.2019 odbyła się wycieczka do schroniska na Hali Łabowskiej w której udział wzięło 11 osób.Szlakiem niebieskim dotarliśmy na godz.10 na miejsce a o godz.11 odbyła się msza w intencji kapelana Żołnierzy Wyklętych ks.Władysława Gurgacza w rocznicę śmierci pod przewodnictwem ordynariusza diecezji tarnowskiej księdza biskupa Andrzeja Jeża.Wśród rzeszy uczestników byli posłowie, przedstawiciele władz lokalnych , okolicznych gmin i Nowego Sącza.W uroczystości udział wzięli kombatanci i ich rodziny.Złożono wieńce pod pomnikiem upamiętniającym polskich bohaterów.Po części oficjalnej uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły stanęli do wspólnego zdjęcia z naszym biskupem. Potem był czas na posiłek a kto miał ochotę mógł spróbować wojskowej grochówki albo skorzystać z bufetu w schronisku . Dzieci.prześledziły mapę szlaków Beskidu Sądeckiego. Wyjątkowo dopisała pogoda mimo, że zbierały się chmury.Wszyscy mile spędzili czas.