CZWÓRBÓJ   LEKKOATLETYCZNY   DZIEWCZĄT / IGRZYSKA DZIECI  2018/2019 / 

Dnia 07.05.2019r na międzyszkolnym stadionie ZPOW przy ul. Lenartowicza w Nowym Sączu odbyły się Igrzyska Dzieci w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt z udziałem 31 zawodniczek z 5 szkół podstawowych.(SP2, SP3, SP7, SP15, SP21).

Najlepszą zawodniczką zawodów została Anna Barszcz z SP2. Drugą najbardziej wszechstronną lekkoatletką w Nowym Sączu została nasza Wiktoria Obrzut, która zdobyła 2 miejsce indywidualnie i wywalczyła 3 medale – 2 srebrne (za bieg na 600 metrów i za punktację indywidualną), oraz 1 brązowy (za rzut piłeczką palantową). Bardzo niewiele zabrakło do jeszcze jednego medalu – w skoku w dal, w którym Wiktoria była na 5 miejscu i brąz przegrała można powiedzieć że „o włos” a dokładnie o 13 centymetrów! W punktacji generalnej, tylko 3 dziewczęta przekroczyły granicę 200 punktów i właśnie w tym gronie znalazła się Wiktoria Obrzut która osiągnęła 223 punkty.


Na podium stanęła również i to dwukrotnie Amelia Obrzut która wywalczyła 2 miejsce i srebrny medal w biegu na 60 metrów z wynikiem poniżej 9 sekund – czego dokonały tylko dwie sprinterki. Amelia znalazła się także na 3 miejscu, zdobywając brązowy medal w skoku w dal. Bardzo dobry występ odnotowała Natalia Mróz która znalazła się na świetnym chociaż trochę nie lubianym przez sportowców 4 miejscu w biegu na 600 metrów. Do medalu i 3 miejsca zabrakło zaledwie 4 sekund!
Pozostałe nasze zawodniczki również dobrze się spisały. Każda startowała na miarę swoich możliwości i umiejętności i każda potrafiła pokonać wiele swoich koleżanek z innych szkół w poszczególnych konkurencjach. Julia Klok miała 4 wynik skoku w dal, Martyna Liber i Martyna Piasecka najlepiej wypadły w rzucie piłeczką palantową, Karolina Kulpa spośród swoich wyników najlepiej wypadła w biegu na 60 metrów, a Wiktoria Łomako najwięcej punktów dostała za występ w sprincie i palantówce.
W punktacji szkół dziewczęta zajęły 2 MIEJSCE, dzięki czemu razem ze zwyciężczyniami z SP2 awansowały na zawody rejonowe które mają się odbyć 22 maja w Nawojowej.

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA CZÓRBOJU
DZIEWCZĘTA

1m. – Barszcz Anna (SP2) – 284 pkt.
2m. – Obrzut Wiktoria (SP20) – 223 pkt.
3m. – Kowal Karolina (KSP) – 215 pkt.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA CZÓRBOJU
SZKOŁY

1 miejsce – SP2 ( 973 pkt. )
2 MIEJSCE – SP21 ( 790 pkt. )
3 miejsce – SP7 ( 790 pkt. )
4 miejsce – SP15 ( 736 pkt. )
5 miejsce – SP3 ( 683 pkt. )

Drużyna SP21 dziewcząt: Wiktoria Obrzut, Natalia Mróz, Amelia Obrzut, Martyna Liber, Wiktoria Łomako, Karolina Kulpa, Julia Klok, Martyna Piasecka.
Opiekunem drużyny był: Piotr Załubski.