,,SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO’’ – Robimy wiosenne kanapki

Dnia 28 marca 2019 r. w świetlicy szkolnej odbyły się praktyczne zajęcia kulinarne. Celem tych zajęć

było poznanie wartości odżywczych pierwszych wiosennych warzyw, a także kształtowanie zaradności życiowej podczas przygotowywania posiłku. Wszyscy ubrani w fartuszki umyli ręce i warzywa, a także zadbali o estetykę i porządek na stanowiskach pracy. Następnie dzieci z wielkim zapałem zabrały się do przygotowania wiosennych kanapek. Zrobione przez dzieci kanapki wyglądały pięknie i kolorowo, były pełne witamin, a smakowały wszystkim wybornie. Okazało się, ze dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie. Nawet największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem. Na zajęciach dzieci poprzez zabawę uczyły się o zdrowym odżywianiu, a także poznały korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania.. Jednym słowem było smacznie, zdrowo, i kolorowo. Na koniec zajęć wszyscy mogli oddać się rozkoszy smakowania swoich pięknych, kolorowych i co najważniejsze zdrowych kanapek. Mniam !