WOJEWÓDZKIE Igrzyska Dzieci w KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT 2018/2019

Dnia 22.03.2019r. w hali sportowej MOSiR przy ulicy Poniatowskiego w Bochni odbył się finał Małopolskich Igrzysk Dzieci w koszykówce dziewcząt. W turnieju udział wzięło 6 najlepszych drużyn w województwie – zwycięzcy zawodów rejonowych. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach. Następnie po 2 najlepsze drużyny ze swoich grup rozgrywały mecze finałowe (o miejsca 1 – 4) „każdy z każdym” z zaliczeniem meczów grupowych. Czas gry 4 x 5 minut.  Po dwóch latach przerwy drużyna dziewcząt z SP21 ponownie znalazła się w finale wojewódzkim.    Jak się okazało był to bardzo udany powrót do koszykarskiej „elity” szkół podstawowych w Małopolsce. Tym razem sądeczanki zdobyły srebrne medale i 2 miejsce w województwie!

Wszystkie zawodniczki z „dwudziestki jedynki”  zasłużyły na duże słowa uznania za postawę, charakter, mnóstwo sił zostawionych na parkiecie i walkę w każdym meczu do ostatnich sekund bez względów na wynik. Cała drużyna SP21 uczciwie zapracowała na swoje srebrne medale. Najlepiej punktującymi koszykarkami naszej SP21 w zawodach były Nadia Klimek, która zdobyła w całym turnieju 23 punkty, oraz Natalia Mróz z dorobkiem 21 punktów. Drużyny i zawodniczki otrzymały puchary, medale, oraz dyplomy.

 

ROZEGRANE MECZE

 

                                          SP21 Nowy Sącz – SP Klecza Dolna         (28 – 5)

                                          SP21 Nowy Sącz – SP 100 Kraków            (29 – 26)

                                          SP21 Nowy Sącz – PSP4 Bochnia                  (5 – 44)

                                          SP21 Nowy Sącz – SP Nowa Jastrząbka        (14 – 13)

 

 

KOŃCOWA KOLEJNOŚĆ

 

1 miejsce – PSP4 Bochnia

                                                           2 miejsce – SP21 Nowy Sącz

3 miejsce – SP100 Kraków

4 miejsce – SP Nowa Jastrząbka

5-6 miejsce – SP Klecza Dolna

5-6 miejsce – SP Skawica

 

 

Skład drużyny SP21

 

Klimek Nadia (23p), Mróz Natalia (21p), Mróz Wiktoria (15p), Zegzda Wiktoria (10p),

Obrzut Wiktoria (4p), Kosoń Karolina (2p), Wachel Alicja (1p), Łomako Wiktoria,

Chowaniec Anna, Konicka Tatiana, Ledniowska Kaja.

Nie należy też zapominać o Łucji Tokarczyk jednej z podstawowych zawodniczek która, ze względu na kontuzję nie mogła wystąpić w finale wojewódzkim ale na wcześniejszych etapach rozgrywek była podporą drużyny. Dlatego ten wynik jest również jej zasługą.